Житомирянин просить міськраду відновити погруддя Шелушкова

Житомирянин просить міськраду відновити погруддя Шелушкова, яке демонтували на вулиці Князів Острозьких. Каже, що він потрапив несправедливо до переліку осіб, які підпадають під дію законів про декомунізацію. Відповідну електронну петицію оприлюднили 17 грудня.

“У свій час багато депутатів та взагалі влада загралася з таким процесом як декомунізація.
І деякі діячі як наприклад Маліков чи Шелушков потрапили несправедливо до цього списку, не варто забувати що під дії законів про декомунізацію не підпадають керівники підпільних партизанських організацій та особи, які звільнювали Україну від нацистських загарбників.
Ми вже маємо досвід, коли вже після перейменування на “гарячу руку” вулиці Малікова (хоча 95% людей були проти перейменування) було заключення Національного інституту пам’яті про те, що Маліков не підпадає під декомунізацію.
Шелушков за свою підпільну діяльність проти ворога був розстріляний під селом Довжик. Тому моя думка, що погруддя має бути повернене на місце. Людина була партизаном та підпільником, звичайно можна сказати, що він був членон комуністичної партії, але тоді такий час був, не в партії – дорога по життю закрита. Тому давайте шанувати історію і людей, які у страшні часи захищали свою землю, двір, та родину. Саме це вони захищали, а не політичну систему”, – написав автор звернення Андрій Поліщук.

Петиція має набрати не менше 300 підписів впродовж 30 днів для її подальшого розгляду відповідальними особами Житомирської міської ради.

Варто зауважити, що погруддя Шелушкову демонтували у 2016 році. Не дивлячись на те, що міський голова Сергій Сухомлин підписав розпорядження про призупинення демонтажу, 13 липня погруддя керівнику підпільного і партизанського руху в Україні зняли з п’єдесталу.

Нагадаємо, погруддя Шелушкову та Бородію демонтували, не дивлячись на заборону Сухомлина. Громадянин Білорусі просить передати йому демонтований пам’ятник Шелушкову.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *