Житомирянин відсудив моральну компенсацію у власників маршрутних «таксі»

Житомирянин відсудив моральну компенсацію у власників маршрутних «таксі»

Чоловіку відмовили у безкоштовному проїзді в маршрутках.

Богунський районний суд міста Житомира задовольнив позов – визнав право житомирянина, який має інвалідність ІІ групи, на безкоштовний проїзд у автомобільному міському транспорті та стягнув із перевізників моральну шкоду. Про це повідомили у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області.
«У Юрія з Житомира інвалідність ІІ групи. Він має право на безкоштовний проїзд у маршрутках, але постійно стикається з недобросовісними водіями. З 2012 року Юрій неодноразово звертався до представників місцевої влади, але жоден водій не поніс відповідальності за неправомірні дії. Після того, як у черговий раз йому відмовили у проїзді у маршрутному таксі № 2, 5, 40, чим порушили гарантоване законом право на безкоштовний проїзд та заподіяли моральну шкоду, Юрій викликав поліцію, а згодом звернувся до Житомирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги», – розповіла начальник відділу комунікацій та забезпечення доступу до публічної інформації Тетяна Бєлобородова.
За її словами, задоволення позову Юрія у такій справі має стати стимулом для тих, кому перевізник відмовляє у безкоштовному проїзді. Варто без зволікань звертатися до суду для поновлення своїх прав і відшкодування збитків. Відповідно Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», люди з інвалідністю І і ІІ групи, діти з інвалідністю та особи, які супроводжують людей з інвалідністю І групи мають право на безоплатний проїзд у пасажирському міському транспорті, окрім таксі. Пільгове перевезення людей з інвалідністю мають здійснюватися усіма транспортними підприємствами, незалежно від форми власності та підпорядкування.
«Маючи докази, суд буде виграшний. Потрібно мати всі документи, які засвідчують статус особи. Також потрібна доказова база, що водій відмовляє пасажиру у безкоштовному проїзді – або свідчення пасажирів, або, викликати працівників поліції, які зафіксують дані обставини, опитають пасажирів, водія», – пояснив адвокат системи БПД Юрій Гузовський.

Leave a Comment