Житомирянина, який будучи за гратами організував злочинну групу, знову «посадять»

Житомирянина, який будучи за гратами організував злочинну групу, знову «посадять»

Сяде за грати і його «напарник».

На Житомирщині організатор злочинної групи та його поплічник, які ошукали жителів Житомира й області майже на півмільйона гривень, сядуть за грати на 7,6 та 6,6 років. Ще одній учасниці дали 3 роки «умовно». Про це повідомила прес-служба прокуратури області.

Йдеться про те, що 27-річний житомирянин, неодноразово судимий, відбуваючи чергове покарання у місцях позбавлення волі, організував злочинну групу, до якої залучив 22-річного знайомого жителя Житомира та 30-річну вінничанку. Протягом березня-вересня 2014 року вони вчинили низку злочинів.

«Зокрема, телефонуючи до потерпілих, використовуючи ефект несподіваності, шляхом обману повідомляли про скоєння їх близькими родичами ДТП або заподіяння тяжких тілесних ушкоджень іншим особам. Відразу скориставшись схвильованим та розгубленим станом потерпілих, зловмисники пропонували вирішити ситуацію та залагодити справу за певну суму грошей, яку вони пообіцяли передати нібито працівнику міліції за не притягнення їх родича до кримінальної відповідальності», – йдеться у повідомленні.

Діючи за заздалегідь розробленою схемою, організована група ошукала понад двадцять житомирян та жителів області, переважно літнього віку, заволодівши грошовими коштами на загальну суму понад 400 тис. грн.

«За принципової позиції публічного обвинувачення, яке забезпечувала прокуратура Житомирської області, вирок суду першої інстанції щодо призначення покарання організатору та двом учасникам злочинної групи за шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах, апеляційним судом Житомирської області залишено у силі», – додали у прокуратурі.

Відтак, 22 січня набув чинності вирок суду першої інстанції, за яким організатору злочинної групи і його співвиконавцю, за ч. 4 ст. 190 КК України, призначили покарання, відповідно, у виді 7 років 6 місяців та 6 років 6 місяців позбавлення волі із конфіскацією всього належного їм майна. Ще одній учасниці групи, молодій жінці, яка має на утриманні двох малолітніх дітей, враховуючи її роль у вчиненні злочинів, залишили без змін покарання у виді позбавлення волі терміном на 3 роки з випробуванням.

Нагадаємо, двом податківцям-хабарникам “світить” до 10 років позбавлення волі.  Заступника начальника однієї з виправних колоній Житомирщини СБУ затримала на хабарі.

Leave a Comment