133 жителі області торік померли від туберкульозу

На Житомирщині показник захворюваності на туберкульоз у 2017 році  перевищив середньостатистичний по Україні. Про це повідомили у Житомирському обласному лабораторному центрі Міністерства охорони здоров’я  України.

«В Житомирській області епідемічна ситуація з туберкульозу залишається неблагополучною. Показник захворюваності у 2017 році  перевищував середньостатистичний по Україні. Щорічно реєструються випадки захворювання серед дітей та підлітків. Сумно про це говорити, але з причини цього захворювання пішло з життя торік 133 чоловіки, в 2016 році – 138», – йдеться у повідомленні.

До слова, туберкульоз – інфекційне захворювання бактеріальної природи, яке поширюється переважно через повітря і супроводжується частіше всього враженням легень. Туберкульоз входить до переліку особливо небезпечних інфекцій. Це захворювання, що характеризуються стійкими розладами здоров’я у значної кількості хворих, швидким поширенням цих хвороб серед населення та високим рівнем смертності.

Основним джерелом інфекції є хвора на туберкульоз людина, В переважній більшості випадків при туберкульозі вражаються легені і збудник хвороби виділяється з організму з харкотинням та слиною.

 Нагадаємо, 766 нових випадків туберкульозу зареєстрували торік на Житомирщині. Загалом на диспансерному обліку в протитуберкульозних закладах області перебувають 4 тис. 123 хворих на туберкульоз, зокрема, 172 дітей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *