766 нових випадків туберкульозу зареєстрували торік на Житомирщині

У 2017 році в Житомирській області зареєстрували 766 випадків вперше діагностованого туберкульозу, зокрема, 43 – у дітей. Про це повідомили в Обласному медичному центрі здоров’я та спортивної медицини. Загалом на диспансерному обліку в протитуберкульозних закладах області перебувають 4 тис. 123 хворих на туберкульоз, зокрема, 172 дітей.

«За статистичними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, Житомирська область входить у п’ятірку регіонів з високими показниками розповсюдження туберкульозу, що свідчить насамперед про напружену епідемічну ситуацію, стале проведення значних обсягів профілактичних оглядів з метою виявлення туберкульозу. У 2017 році з метою виявлення нових випадків туберкульозу проведено 530 тис. флюорографій, понад 5 тис. мікроскопічних досліджень мокротиння, туберкулінодіагностикою охоплено 84 тис.800 дітей. Питома вага виявлення туберкульозу при профілактичних оглядах становить 56,8% . У 2017 р. в області зареєстровано 766 випадків вперше діагностованого туберкульозу, в тому числі 43 у дітей. Серед випадків вперше діагностованого туберкульозу питома вага мультирезистентного туберкульозу становить 15,6%, туберкульоз у поєднанні з ВІЛ-інфекцією – 14,2%», – йдеться у повідомленні.

До слова, у залежності від результатів тесту медикаментозної чутливості туберкульоз поділяють на чутливий та хіміорезистентний. Чутливий до протитуберкульозних препаратів туберкульоз лікується протягом шести місяців. Хіміорезистентний, стійкий до протитуберкульозних препаратів туберкульоз лікується від 12 до 20 місяців. Найдовше лікується так званий мультирезистентний туберкульоз, який виникає внаслідок нерегулярного прийому протитуберкульозних препаратів або внаслідок інфікування в процесі спілкування з хворим.

У Житомирській області зареєстровані непоодинокі випадки туберкульозу, які викликані мікобактерією туберкульозу, стійкою до всіх протитуберкульозних препаратів. Варто зауважити, що туберкульоз залишається найбільш смертоносною інфекційною хворобою у світі, яка щороку вражає понад 9 млн осіб і забирає близько півтора мільйона життів. Україна, за даними ВООЗ, є одним із лідерів у світовому рейтингу захворюваності та смертності від туберкульозу та посідає 5-е місце у світі й 2-е місце у Європі за цими показниками. Епідемічна ситуація з туберкульозу в Україні залишається напруженою. В середньому щороку реєструють 30 тис. нових випадків захворювання на туберкульоз, при цьому ще близько 25% випадків залишаються невиявленими.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *