180 гектарів лісу згоріло на півночі області: особі, яка спричинила пожежу, “світить” 10 років

180 гектарів лісу згоріло на півночі області: особі, яка спричинила пожежу, “світить” 10 років

Відкрили крмінальне провадження про навмисний підпал.

На Житомирщині розпочали кримінальне провадження за фактом умисного підпалу сухої трави, що спричинило лісові пожежі на площі майже 180 га. Про це повідомила пресслужба прокуратури області.

“За процесуального керівництва Коростенської місцевої прокуратури розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом умисного підпалу сухої трави на березі річки неподалік смт Народичі (ч. 2 ст. 194 КК України). За даними слідства, особою, яку наразі правоохоронці встановлюють, 3 квітня, близько 11:00, умисно підпалено суху траву на березі річки Уж, неподалік смт Народичі.

Від загоряння сухостою вогонь перекинувся на лісові насадження, унаслідок чого виникли пожежі лісових масивів у Народицькому, Базарському та Кліщівському лісництвах ДП «Народицьке спеціалізоване лісове господарство». За попередніми підрахунками, вигоріло понад 180 га лісу”, – йдеться у повідомленні.

До ліквідації наслідків лісової пожежі було залучено понад 300 пожежників та 70 одиниць техніки, а також авіацію ДСНС України. Станом на 9 квітня пожежу не локалізовано, залишається горіння окремими осередками на чотирьох ділянках загальною площею близько 15 га в районі населених пунктів Звіздаль, Малі Миньки, Рудня-Осошня та Калинівка. Наразі встановлюється сума завданих збитків та остаточні площі згоряння лісових насаджень.

Санкція зазначеної статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до десяти років.

Нагадаємо, триває пожежа на півночі області. Для боротьби із вогнем залучили авіацію. Понад 300 людей, півсотні одиниць техніки та авіація борються із вогнем.

Leave a Comment