4 способи продовжити термін експлуатації сільськогосподарської техніки

4 способи продовжити термін експлуатації сільськогосподарської техніки

Сільськогосподарська техніка спрощує передпосівну підготовку, удобрення грунту, посів, збір врожаю та багато інших процесів. Якщо хоча б одна машина виходить з ладу, то це може призвести до зриву запланованих робіт та збитків. Щоб техніка не підвела у необхідний момент, не ігноруйте рекомендації щодо її використання.

Дотримуйтесь рекомендацій виробника

Інструкція з експлуатації — корисна річ. Недарма виробники наполягають на ознайомленні з нею перед тим, як почати користуватись технікою. В інструкції до сільськогосподарських машин зазначаються рекомендації щодо налаштування обладнання, перевірки деталей, а також глибина посіву і рівень допустимих навантажень.

Виробник навмисно тестує продукцію, контролює якість, щоб визначити умови, при яких техніка прослужить максимально довго. Якщо ці правила порушувати, то виникають збої в роботі машин, швидко зношуються деталі.

Зберігайте правильно

Як довго прослужить сільськогосподарська техніка залежить і від умов зберігання. Якщо залишити машину в сильний мороз або дощ на вулиці без навісу, то вона намокне, забрудниться та заіржавіє.

Зіпсується не тільки зовнішній вигляд техніки. Можуть забитися електричні з’єднання, ланцюги. Зберігати сільгосптехніку потрібно в сухих, чистих приміщеннях з дотриманням температурного режиму.

Не ігноруйте ТО

Незалежно від сезону техніку потрібно регулярно перевіряти. Техогляд допоможе вчасно виявити та усунути недоліки, поки вони не призвели до зносу деталей.

Навесні, навіть якщо техніка здається справною, потрібно провести діагностику. Після довгої зимової перерви важливо перевірити рівень масла, трансмісію, ремені ГРМ. Особливу увагу треба звернути на підшипники, форсунки, муфти, бо на ці деталі припадає велике навантаження. Якщо цього не зробити, у розпалі сільськогосподарських робіт техніка може підвести.

Не використовуйте неякісні запчастини

Якщо так вийшло, що врятує техніку тільки заміна деталей, то важливо використовувати запчастини високої якості. Бюджетні аналоги так само підійдуть, але зносяться дуже швидко. Крім того, деталь низької якості може негативно вплинути на ефективність роботи та призвести до збоїв.

Замовляти запчастини для сільськогосподарської техніки краще в спеціалізованих магазинах. Перед покупкою рекомендовано проконсультуватись з менеджером, щоб переконатись у тому, що деталь підійде.

Leave a Comment