500 танцюристів із різних країн взяли участь у Міжнародному фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва ім. Н. Скорульської

В обласній філармонії ім. С.Ріхтера 3 листопада відбувся Міжнародний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва ім. Н. Скорульської. Цьогоріч  участь у фестивалі взяли понад 500 учасників з різних міст України. Про це повідомила прес-служба міської ради. 

Головні нагороди Асамблеї – 2018: Кубок Гран-Прі ім. Н. Скорульської, Кубок Житомирського міського голови, Кубок Мецената. Вперше у рамках  Асамблеї буде вручено Кубок  Прем’єрів Національної Опери України Катерини Кухар та Олександра Стоянова.

«Цьогоріч відбулися імпровіз-батл, майстер-класи від провідних хореографів світу, майстер-клас від Катерини Кухар та Олександра Стоянова. Ми приймаємо понад 500 учасників ї в різних номінаціях: класичного танцю, сучасного танцю і народного танцю. Дуже приємно, що до нас завітали колективи з  міст-побратимів Житомира з Польщі – міста Плоцьк, та Грузії – з міста Кутаїсі», – розповідає голова організації Інна Бурдейна.

У складі журі конкурсу провідні педагоги-хореографи з різних країн світу, діячі культури і мистецтв, Народні та Заслужені артисти. Журі очолює Народна артистка України Катерина Кухар. Вперше оцінює танцюристів у м. Житомирі Заслужений артист Грузії Каха Читая.

У 2018 році хореографічну подію присвячено 60-річчю створення балету «Лісова Пісня» Михайла Скорульського у постановці Вахтанга Вронського, який і сьогодні є візитівкою українського національного балету.

Лісова пісня — балет українського композитора Михайла Скорульського створений у 1936 році за мотивами драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня». Цікаво, що лібрето до балету на три дії було написане Наталією Скорульською  – дочкою композитора. А у 1958 році була здійснена нова постановка балету Вахтангом Вронським за участі, на той час вже заслуженої артистки, Наталії Скорульської. Постановка в хореографічному плані поєднує елементи класичного і українського народного танців, реалістичних і фантастичних образів.

Довідково: Наталія Скорульська  – балерина, хореограф, педагог і лібретист, учениця Житомирської хореографічної школи, заслужена артистка УРСР, видатний діяч епохи становлення української класичної хореографії і розвитку танцювального мистецтва в Україні.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *