75% дітей з інтернатів можуть повернути біологічним родинам

75% дітей з інтернатів можуть повернути біологічним родинам

Результати оцінювання трьох інтернатів на Житомирщині.

За результатами комплексної оцінки трьох інтернатних закладів на Житомирщині 75% дітей можуть бути реінтегровані до біологічних родин.  Про це під час під час тренінгу «Планування та впровадження реформи системи догляду за дітьми на місцевому рівні» повідомила  координатор фонду Lumos у Житомирі Наталя Шигонська, – інформує прес-служба облдержадміністрації. 

В області відповідно до регіонального плану деінституціалізації фахівці проводили оцінювання Романівського дитячого будинку-інтернату, Довбиської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату та Ушомирської загально-освітньої школи-інтернату.

«75% дітей з цих закладів за результатами оцінювання можуть бути реінтегровані до біологічних родин із встановленням соціального супроводу. Інші потребують визначення юридичного статусу з інтеграцією в альтернативні форми розміщення», – сказала Наталя Шигонська.

Оцінювання інтернатних закладів включає оцінку:

  • стан дитини;
  • стан родини дитини (соціально-побутові умови, звички, склад родини і т.п.);
  • наявність та розвиненість послуг для дитини та родини на рівні громади;
  • стан та професійна підготовленість персоналу інтернатного закладу;
  • інфраструктура закладу, укомплектованість матеріальної бази, необхідної для здійснення догляду за дітьми та їх навчання;
  • фінанси закладу.

За словами начальника управління освіти і науки Лариси Шевчук, оцінювання дітей в інтернатних закладах показує, що частина дітей потребує оновлення індивідуальних програм реабілітації, а частина дітей – взагалі, можливо, не має тих діагнозів, за якими вони перебувають у інтернатах.

Крім того учасники тренінгу одностайні в одному, що для того, аби діти могли бути повернені до родин та почуватися там комфортно, мають бути створені відповідні соціальні послуги  в громадах.

Нагадаємо, що у одному із сіл Овруцького району батьки вбили 5-річну дитину, а її тіло спалили у печі. Під час перевірки мати намагалась видати сина за зниклу дочку, одягнувши йому дівчачі речі.

Leave a Comment