У Житомирі зупинили головний годинник, що на будівлі мерії

У Житомирі зупинили головний годинник, що на будівлі мерії

Тимчасово.

Головний годинник Житомира, що на будівлі міської ради, тимчасово не працює. Про це повідомила прес-служба міськради. Ведуться планові ремонті роботи.

«Головний годинник Житомира, що на будівлі міської ради, тимчасово не працює у зв’язку із проведенням планових ремонтних та корекційних робіт механічного блоку годинника», – йдеться у повідомленні.

До слова, у 1973 році замість слухового вікна було встановлено головний міський годинник.

Складний механізм “житомирських курантів” розробили і виготовили фахівці виробничого об’єднання “Електровимірювач”. У 1973-1988 роках городяни могли почути щогодини декілька тактів з “Пісні про Житомир” композитора Г. Пономаренка, а з 1989 року — уривок мелодії з пісні відомого житомирського митця І. Сльоти “А льон цвіте…”.

З 1990 року над годинником Житомирської міської ради одним з перших в Україні замайорів український синьо-жовтий національний прапор нашої держави, піднятий з ініціативи депутатів і тодішнього голови ради В. Г. Мельничука.

Згодом на фронтоні надбудови з годинником згідно з рішенням сесії міської ради було ліквідовано колишню комуністичну символіку і встановлено зображення герба Житомира, який ось уже більше півтисячоліття має наше старовинне місто.

Нагадаємо, що музей “Скеля” у Коростені з 1 грудня по 2 січня закрили на ремонт. У Бердичівському районі до новорічних свят відремонтували “Хатинку Рибалки”.

Leave a Comment