90% пасажирських ліфтів відпрацювали термін експлуатації

90% пасажирських ліфтів відпрацювали термін експлуатації

Усі інші ліфти не пройшли експертне обстеження.

На території області 90% пасажирських ліфтів відпрацювали нормативний термін експлуатації. Усі вони підлягають заміні, технічній модернізації та ремонту. Про це повідомив начальник відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, транспорті та зв’язку управління Держпраці в Житомирській області Петро Кур’ята.

«На території Житомирської області експлуатується 1292 пасажирських ліфта у 457 будинках з різною формою власності. Із загальної кількості – 992 ліфти відпрацювали 25-річний нормативний термін експлуатації і підлягають заміні, технічній модернізації та ремонту. А це 90% ліфтів.  У 414 ліфтів відсутнє експертне обстеження»,  – сказав він.

Питання ліфтів стало особливо актуальним через процес їх передачі із житлово-комунального господарства до ОСББ. Фахівці управління кажуть, що у випадку використання найманої праці ОСББ набуває статус роботодавця та відповідно до ст. 21 Закону України «Про охорону праці» повинно одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Якщо ж члени правління ОСББ виконують свої обов’язки на громадських засадах (на безоплатній основі), то необхідним є підписання договору на обслуговування ліфтів із організацією, яка має необхідні дозвільні документи.

Нагадаємо, двадцять шість житомирських ліфтів потребують заміни. Два з половиною мільйона гривень вже передбачено у міському бюджеті на капітальний ремонт ліфтів. На ліфт в міській раді, який вже обійшовся місту мільйон, депутати виділили ще 415 тисяч гривень.

Leave a Comment