Африканська чума: на 40 днів у Малинському районі ввели карантин

У зв’язку із спалахом африканської чуми у Малинському районі визначено зону нагляду, де протягом 40 днів триватимуть карантинно-обмежувальні заходи щодо ліквідації та профілактики АЧС. Про це повідомила прес-служба облдержадміністрації.

За словами начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Олександра Шпити, зоною нагляду комісія визначила територію Малинського району по межі населених пунктів, які знаходяться на відстані 3 км від вогнища захворювання.

«Рішенням комісії ми вводимо карантин на 40 днів на території Малинського району у зв’язку із спалахом африканської чуми у селі Головки та вживаємо всі необхідні заходи, щоб інфекцію локалізувати та ліквідувати. В план заходів, який сьогодні затверджено, включено виділення зони зі встановленням ветеринарно-поліцейських постів для недопущення поширення захворювання. Також створено дезбар’єри – спеціальними дезінфікуючими речовинами обробляється автотранспорт, який виїжджає із цієї території. Одним із основних карантинних заходів є категоричне обмеження вивезення свинини із зони карантину», – зазначив Олександр Шпита.

Із жителями населених пунктів у Малинському районі ведеться роз’яснювальна робота. Адже для недопущення поширення інфекції всі сприйнятливі тварини мають бути знищені.

За інформацією Олександра Шпити, остаточна причина спалаху АЧС ще не визначена. Але за даними спеціалістів, власник господарства у серпні завіз тварин із Рівненської області. А так як інкубаційний період триває до 6 місяців, то найбільша вірогідність завезення інфікованих свиней. Нагадаємо, станом на 9 жовтня у вогнищі захворювання все поголів’я свиней піддано забою та утилізації (7 голів). В зоні захисту – селах Квітневе, Лідовка, Маклаївка та Червоний Лан – ліквідовано 78 голів свиней, живого поголів’я тварин наразі немає. Спеціалісти управління з 6 жовтня розпочали дезінфекцю місць утримання та забою тварин. На карантинних постах чергують працівники ветеринарної медицини Держпродспоживслужби і Нацполіції. Вже вилучено та утилізовано біля 10 кг свинини.

Нагадаємо, у селі Головки, що у Малинському районі, 4 жовтня у приватному господарстві виявили спалах африканської чуми. Нині, головним управлінням Держпродспоживслужби в Житомирській області проводяться заходи по ліквідації та недопущенню поширення захворювання на АЧС.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *