Батьки не щеплених від кору житомирських школярів вимагають пустити дітей до школи

Батьки не щеплених від кору житомирських школярів вимагають пустити дітей до школи

У міськраді кажуть, що не можуть.

Близько двох десятків батьків житомирських школярів та вихованців садочків прийшли 18 березня під стіни Житомирської міської ради із вимогою допустити їхніх дітей до навчання.

На думку однієї із батьків, житомирянки Наталії Слободенюк, недопускання дітей до навчання за відсутності щеплень — це порушення прав та свобод. Адже згідно із Конституцією України, право на безкоштовну освіту мають всі громадяни України.

В той же час заступник міського голови Світлана Ольшанська запевняє, що чинне законодавство зобов’язує батьків щеплювати дітей. Тому дії щодо заборони дітям без вакцинації від кору вважає законними.

«Якщо ви вважаєте, що ваші права у будь-який спосіб порушуються — маєте право звертатися до суду», – сказала заступник мера.

Батьки стверджують, що можливості звернутися до суду не мають, адже керівники шкіл та садочків категорично відмовляються надати будь-який документ, яким вони офіційно забороняють дітям відвідувати заклад.

Директор департаменту освіти Житомирської міської ради Валентин Арендарчук запевняє, що вперше чує про такі дії своїх підлеглих. Однак врегулювати цю ситуацію, зібравши разом батьків нещеплених дітей та керівників навчальних закладів, відмовився.

Нагадаємо, що станом на 12 березня у Житомирі на кір хворіло 176 житомирян. У Житомирській міськраді пояснили, чому заборона відвідування школи без щеплення на кір є правомірною.

Leave a Comment