Без “останніх дзвоників” та ДПА: як завершиться навчальний рік у школах Житомира

Без “останніх дзвоників” та ДПА: як завершиться навчальний рік у школах Житомира

Рекомендації закладам середньої освіти.

2019-2020 навчальний рік добігає до завершення. Цей рік став особливим для усіх учасників освітнього процесу, адже через пандемію COVID-19 і навчати, і навчатися доводилося в умовах жорстких карантинних заходів. Коли розпочнеться прийом дітей до 1-х класів, який порядок переведення учнів до наступних класів, як учні 11-х класів складатимуть ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання – розповіли у пресслужбі Житомирської міської ради з посиланням на департамент освіти.

“Враховуючи особливості закінчення 2019-2020 навчального року (карантинні обмеження), прийом заяв та документів до 1-х класів розпочнеться після завершення карантинних обмежень для закладів освіти.

Переведення учнів до наступних класів відбудеться після видачі учням відповідних документів про освіту (свідоцтв досягнень, табелів навчальних досягнень, свідоцтв про здобуття базової загальної середньої освіти)”, – повідомили у департаменті.

Відповідно до частин третьої та четвертої статті 10 Закону України «Про повну загальну середню освіту» питання організації освітнього процесу, виконання освітньої програми, навчального плану є внутрішніми питаннями кожного закладу загальної середньої освіти, його педагогічної ради та завданням педагогічних працівників.

З огляду на варіативність організації навчання з використанням технологій дистанційного навчання закладам загальної середньої освіти рекомендовано:

  • провести підсумкове річне оцінювання навчальних досягнень учнів, враховуючи результати оцінювання з використанням технологій дистанційного навчання за другий семестр;
  • завершити навчальний рік відповідно до структури, визначеної закладом загальної середньої освіти на початку навчального року, а також з урахуванням виконання календарно-тематичних планів;
  • завершити оформлення шкільної документації, зокрема заповнення класних журналів, після прийняття Урядом рішення щодо послаблення карантинних обмежень;
  • з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19) у 2019/2020 навчальному році не проводити масові заходи із залученням учасників освітнього процесу, у тому числі останні дзвоники та випускні вечори;
  • оформлення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти, свідоцтв досягнень, табелів навчальних досягнень учнів має бути завершено не пізніше 15 червня 2020 року.

Відповідно до наказу МОН від 30 березня 2020 року № 463, зареєстрованого Міністерством юстиції України 09 квітня 2020 року за № 333/34616, учнів 4-х та 9-х класів у 2019-2020 навчальному році звільнено від державної підсумкової атестації (далі – ДПА). У відповідних документах про освіту робиться запис «звільнений(а)».

Учні 11-х класів складають ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання (далі – ЗНО) відповідно до Календарного плану підготовки та проведення ЗНО 2020 року зі змінами, внесеними на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 06 квітня 2020 року № 480. У закладі освіти ДПА може складатися лише у випадках, передбачених законодавством. Документи про здобуття повної середньої освіти учні отримують після проходження ДПА.

Нагадаємо, школи та садочки Житомира закрилися на карантин. Через короновірус. Учні та студенти закладів області навчатимуться дистанційно.

 

Leave a Comment