Частині житомирян, які не мають лічильників тепла, перерахують платіжки

У «Житомиртеплокомуненерго» найближчим часом перерахує платіжки за опалення житомирянам, які проживають у будинках висотою у 1, 2, 3 та 4 поверхи. Про це під час засідання виконкому 1 лютого повідомив Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

У мерії очікують, що в такий спосіб вдасться зменшити суми, які нині за тепло платять мешканці згаданих будинків. Таких житлових будівель у Житомирі аж 114.

«Свого часу ми проводили програму встановлення теплових лічильників. Навіть були такі ситуації, коли після встановлення лічильника у жителів малоповерхових будинків платіжки значно зростали. Будинки переважно старі і мова про теплозбереження там не йде», ‒ пояснив Сухомлин.

За його словами, міська рада навмисне не встановлювала лічильники у згаданих будинках, щоб люди не платили більше. Однак у 2022 році уряд прийняв рішення про застосування до таких будинків у разі відсутності лічильника коефіцієнтів. Це знову спричинило значне зростання плати за тепло. Тож у міськраді планують найближчим часом зробити перерахунок цієї плати у бік зменшення.

У той же час у «Житомиртеплокомуненерго» заявили, що віднині власникам квартир у низькоповерхових (до 4 поверхів) будинках обраховуватимуть спожите тепло не за площею, а за об’ємом. Адже якщо квартири у високоповерхових будинках мають переважно типове планування, то у низькоповерхових воно суттєво відрізняється. Щонайменше висотою кімнат та квадратурою стін.

Нові платіжки мешканці будинків висотою до 4 поверхів отримають уже за січень.

Нагадаємо, що у жовтні 2022 року у Житомирській міськраді пообіцяли не піднімати тарифи на опалення для населення. Коростенське підприємство теплозабезпечення придбало 2 твердопаливних котли для опалювання домівок місцевих жителів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *