На Житомирщині чоловіки «одружувалися» із жінками з інвалідністю, щоб уникнути призову

СБУ Житомирщини викрила чергову схему ухиляння від призову та втечі за кордон. Про це повідомили у пресгрупі відомства в області.

«За оперативними даними СБУ, для цього потенційні ухилянти укладали фіктивний шлюб із жінкою-інвалідом для перетину державного кордону у статусі «супроводжуючої особи»», ‒ йдеться у повідомленні.

До організації схеми, як виявилося, причетна очільниця однієї з громадських організацій Житомира. Вона підшуковувала «наречену» із першою чи другою групою інвалідності та пропонувала їй «вийти заміж» за чоловіка призовного віку. «Додатковим бонусом» для такої жінки-інваліда було оформлення термінового закордонного паспорта і виїзд за кордон «коштом замовника». Послуги вартували 1,5 тис. доларів США без урахування додаткових витрат.

«Незаконну «шлюбну» схему правоохоронці викрили у вересні минулого року. Тоді «сваха» на замовлення знайомої, яка хотіла вивезти до країни ЄС потенційного призовника-свого громадянського чоловіка, підшукала для оформлення фіктивного шлюбу дівчину-інваліда по зору», ‒ зазначають у Службі безпеки України.

Правоохоронці затримали трьох фігуранток у центрі Житомирі під час передачі коштів – 800 доларів США.

Нині учасницям «кримінального тріо» повідомлено про підозру у сприянні незаконному переправленню особи через державний кордон України усуненням перешкоди, вчиненому за попередньою змовою групою осіб з корисливих мотивів.

Нагадаємо, що у Житомирі судитимуть підприємця, який виготовляв документів для втечі призовників за кордон. Підприємці з Житомира за 25 тисяч допомагали призовникам залишати країну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *