Черняхів ініціював створення ОТГ

Черняхів ініціював створення ОТГ

Депутати селищної ради прийняли це рішення одноголосно.

Черняхівська селищна рада одноголосно прийняла рішення про надання згоди щодо добровільного об’єднання громад навколо містечка Черняхів. Про це повідомила прес-служба Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування. Наразі запрошення для створення ОТГ буде надіслано всім сільським та селищним радам району, які ще не об’єднанні.

«В районі є 11 сіл із населенням менше ніж 100 осіб, крім того, є 4 сільські ради, де загальна кількість населення не досягає навіть 500 осіб. Чи можуть ці громади розвиватись і забезпечувати якісні публічні сервіси? Відповідь всі розуміють. Створення ОТГ дозволить покращити якість цих послуг та перейти від утримання інфраструктури до її розвитку», – сказав у ході засідання сесії голова Черняхівської РДА Микола Жилінський.

На сьогодні в районі вже існують дві громади Високівська та Вільська, які об’єднують 7 сільських рад. Наступним кроком мають стати рішення сільських та селищних рад про надання згоди на об’єднання із центром у Черняхові.

«Високівська громада вже далеко попереду всіх інших сіл району. Там модернізовані школи, садки, ФАПи. Вони розвивають бізнес і вже думають про нові робочі міста, а не де взяти гроші на дрова у школі. Створивши ОТГ населені пункти отримають однакові умови розвитку і зможуть працювати на розвиток свого потенціалу», – розповів директор Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування Василь Невмержицький.

До слова, вибори в ОТГ мають відбутись у квітні та жовтні цього року.

Нагадаємо,  у Олевській ОТГ розповіли, хто з депутатів прогуляв найбільше сесій. Новообрані голови ОТГ: де живуть, на чому їздять, скільки заробляють

Leave a Comment