Чума: на ринках Бердичева заборонять продавати свинину та знищать безпритульних тварин

Чума: на ринках Бердичева заборонять продавати свинину та знищать безпритульних тварин

 Спалах чуми виник в господарстві виправної колонії.

Після спалаху африканської чуми свиней, що виник в підсобному господарстві Бердичівської виправної колонії № 70, на ринках та в магазинах Бердичевського району заборонили продавати свиней та свинину. Таке рішення прийняли 19 квітня у ході засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії ОДА.

«Комісія визнала спалах захворювання свиней африканською чумою в підсобному господарстві виправної колонії – надзвичайною ситуацією природнього характеру. Встановила зоною захисту територію в радіусі 3 км від епізоотичного осередку: територія міста Бердичева на схід від річки Гнилопять. А зоною спостереження (нагляду) визначили територію Бердичівського району в радіусі 5 км від зовнішніх меж зони захисту, яка обмежена населеними пунктами с. Великі Низгірці, с. Іванківці, с. Хажин, с. Бистрик, с.Романівка, с. Підгороднє, с. Скраглівка, с. Дубове», – йдеться у повідомленні.

Крім того, комісія затвердила план заходів щодо профілактики африканської чуми свиней з метою недопущення розповсюдження АЧС на інші території. Зокрема, планується негайно у зоні спостереження заборонити торгівлю на ринках живими свиньми, м’ясом із них та іншими продуктами свинарства. Провести обов’язкове щеплення всього свинопоголів’я проти класичної чуми свиней. Організувати та провести у зоні захисту та зоні нагляду знищення гризунів на фермах та подвір’ях громадян, гуманного знищення безпритульних тварин.

Нагадаємо, у селі Головки, що у Малинському районі, 4 жовтня у приватному господарстві виявили спалах африканської чуми. За даними спеціалістів, власник господарства у серпні завіз тварин із Рівненської області. А так як інкубаційний період триває до 6 місяців, то найбільша вірогідність завезення інфікованих свиней.  На  півроку у селі на Житомирщині заборонили “заводити” свиней. Через африканську чуму.

Leave a Comment