Чиновника ОДА, який за гроші видавав дозволи підприємцям, можуть випустити під заставу

У Житомирі визначили запобіжний захід у виді грошової застави чиновнику-екологу облдержадміністрації, який пообіцяв підприємцю за 15 тис. грн вплинути на видачу дозволів на викиди забруднюючих речовин. Про це повідомила пресслужба прокуратури області.    

Прокуратурою Житомирської області забезпечено участь у розгляді клопотання щодо обрання запобіжного заходу головному спеціалісту одного з відділів Управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації, підозрюваному у вчиненні корупційного правопорушення.

“За версією слідства, працівник зазначеного Управління пообіцяв підприємцю за неправомірну вигоду на суму 15 тис грн вплинути на керівника, який приймає рішення з питань щодо підготовки та погодження дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. До того ж застеріг, що у разі ненадання певної суми, підприємець не зможе отримати відповідних дозволів”, – йдеться у повідомленні.

Ухвалою Корольовського районного суду міста Житомира 27 лютого особі застосовано запобіжний захід у виді грошової застави у розмірі 7 прожиткових мінімумів доходів громадян (прожитковий мінімум з 1 січня 2020 року – 2 тис. 102 грн, – ред.).

Службову особу підозрюють у скоєнні кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 369-2 КК України (пропозиція та обіцянка здійснити вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, за надання неправомірної вигоди для себе).

Протиправні дії чиновника були викриті у ході проведення оперативних заходів, які здійснювалися прокуратурою області спільно із співробітниками УСБУ в області та слідчими СУ ГУНП в області.

Нагадаємо, СБУ викрила чиновника Житомирської ОДА, який запровадив схему вимагання грошей від підприємців.  За безперешкодне погодження технічної документації та надання дозволів на роботу зловмисник вимагав до $10 тисяч, залежно від комерційних потужностей підприємства.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *