День народження Кобзаря: на Житомирщині оголосили флешмоб #Shevchenkoforever

На Житомирщині стартує флешмоб #Shevchenkoforever. Його мета –вшанувати пам’ять Великого Кобзаря та підкреслити його сучасність. Про це повідомила прес-служба облдержадміністрації. Ця подія присвячується Дню народження поета, який відзначають 9 березня.

«Правила флешмобу дуже прості: необхідно до 9 березня включно зробити фото або селфі із зображенням портрета, пам’ятника або Кобзаря, опублікувати на своїй сторінці у фейсбук, вказавши хештег #Shevchenkoforever», – йдеться у повідомленні.

Крім того, 9 березня о 10:30 відбудеться хода від пам’ятника Героям Небесної сотні до пам’ятника Шевченку, де об 11:00 відбудуться урочистості із декламуванням поезії Кобзаря. Також цього дня відбудуться читання віршів у торгівельних центрах та у міському транспорті. До слова, найбільша кількість монументів встановлена саме Тарасу Шевченку – 1385. Із них –1256 в Україні, 129 за кордоном у 35 країнах світу, 29 на Житомирщині. Відомо, що у жовтні 1846 року Тарас Григорович Шевченко приїздив на декілька днів до Житомира. Під час свого приїзду до Житомира він зупинявся в готелі Архієрейського подвір’я, нині це військова частина по вулиці Великій Бердичівській.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *