Депутати облради не повертатимуть інвалідам будівлю по Київській

Скандальну будівлю по вулиці Київській, 74, члени бюджетної комісії Житомирської обласної ради відмовилися передати у власність громадської організації інвалідів.

Епопея зі згаданим будинком почалася ще 17 серпня 2015 року. Саме тоді Житомирська обласна рада вирішила навести лад із будинком по Київській, 74. Останній, за паперами, перебував на балансі ГО «Житомирська обласна рада Українського фонду «Реабілітації інвалідів».

І хоча згадана громадська організація використовувала це приміщення зовсім безкоштовно, не сплачуючи ані копійки до бюджету, схоже, вона не гребувала здавати це приміщення в оренду.

«Хоча за документами ця будівля знаходиться у власності фонду, в ній перебувають комерційні фірми. «Двері Білорусі», аптека, банк», – розповів начальник управління майном Житомирської обласної ради Володимир Казьмірик.

Його слова підтверджує і начальник КП «Агенція з питань регіонального розвитку» Житомирської обласної ради Ігор Леонченко.

Редакція «Вголос.Zt» провела простий експеримент. “Забивши” в пошуку в Інтернеті адресу «Київська, 74», отримали більше 20 підприємств. Із них тільки три мають безпосереднє відношення до інвалідів. Всевидюще око мережі повідомило, що тут також знаходиться фірма екс-депутата Житомирської міської ради Михайла Пухтаєвича «Проспект-проект». Остання, до речі, розробляла проект реконструкції вулиці Михайлівської.

За словами Володимира Казьмірика, Житомирська обласна рада пропонувала ГО «Житомирська обласна рада Українського фонду «Реабілітації інвалідів» здати потрібну їм площу в оренду по 1 гривні за квадратний метр. Однак, стверджує начальник управління майном Житомирської обласної ради, до сьогодні громадська організація так і не визначилася із потрібною їй площею. За оцінками депутатів обласної ради, здача в оренду цього приміщення по ринковій ціні принесла би в бюджет області чимало грошей. Разом із приміщенням по майдану Соборному 5/1, який теж використовувався згаданою організацією, а фактично здавався в оренду приватним адвокатам, це близько півмільйона гривень.

Рішення про передачу будівель по майдану Соборному та вулиці Київській «Про закріплення приміщень на балансі комунального підприємства по експлуатації амінбудинків Житомирської обласної ради» було прийнято облрадою ще 14 листопада 2008 року.

Заступник голови правління ГО «Житомирська обласна рада Українського фонду «Реабілітації інвалідів» Аркадій Дубовик присутність у приміщеннях комерційних установ не коментує, а в діях обласної ради вбачає порушення прав інвалідів. Переконують, що, наприклад, в установі «Подіум», що була розташована по Київській, 74, працює 350 осіб, з них левова частка – це інваліди.

Нагадаємо, що протягом перших двох місяців 2016 року до бюджету області надійшло понад 48 мільйонів земельного податку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *