Депутати облради попросять уряд та парламент «згадати» про чорнобильців

Депутати облради попросять уряд та парламент «згадати» про чорнобильців

Які втратили майно через переїзд.

Депутати Житомирської обласної ради звернуться до Кабінету міністрів і Верховної Ради щодо компенсацій громадянам, які переїхали на нове місце через радіоактивне забруднення. Проєкт звернення оприлюднили на сайті облради.

«У вересні 2020 року в область надійшли кошти у сумі 1,4 млн грн для проведення виплати за втрачене на радіоактивно забрудненій території майно, що становить лише 1,4% усієї заборгованості, яка станом на 01.12.2020 складає 103,5 млн грн, із яких 97,6 млн грн заборгованості — за рішеннями судів», – йдеться у документі.

За словами депутатів, вказана заборгованість обліковується в органах державної казначейської служби ще з 2007 року. Однак міністерство фінансів навіть не намагається врегулювати це питання.

«З метою відновлення законних прав постраждалих громадян області, просимо посприяти у вирішенні питання виділення коштів у сумі 103,5 млн грн на погашення заборгованості у повному обсязі», підсумовують автори звернення.

Нагадаємо, що «Сила і Честь» у Житомирських міській та районній радах підтримали звернення підприємців до державної влади. Депутати Житомирської міської ради звернулися до Кабміну щодо госпіталю ветеранів війни.

Leave a Comment