Депутати облради попросять з держбюджету кошти на пільги чорнобильцям

Депутати облради попросять з держбюджету кошти на пільги чорнобильцям

Звернуться до Кабміну.

Депутати Житомирської обласної ради звернуться до Кабінету Міністрів України із проханням виділити кошти з державного бюджету на забезпечення пільг постраждалим від аварії на Чорнобильській АЕС. Відповідний проект рішення сесії оприлюднили на сайті облради.

За словами авторів звернення, Верховна Рада внесла зміни до законодавства про пільги для «чорнобильців», скасувавши частину пільг для цієї категорії населення. Однак Конституційний Суд України визнав такі дії парламентарів неконституційними.

Якщо Конституційний Суд визнає неправомірним те чи інше рішення, запевняють депутати, воно має працювати у попередніх редакціях. Разом із тим, у бюджеті 2019 року кошти на це не передбачені.

«Громадяни звертаються у судові органи щодо виплати їм компенсаційних виплат та допомог відповідно до відновлених Рішенням Конституційного Суду України статей Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Станом на 01.09.2019 в області нараховується понад 21 тис. таких звернень на загальну суму понад 90 млн. грн», ‒ йдеться у документі.

Звернення депутати планують розглянути вже на найближчій сесії 17 вересня.

Нагадаємо, що депутати облради просять Кабмін забезпечити селян Житомирщини питною водою. В облраді уповноважили одного з депутатів виступити на форумі регіонів щодо проблем медицини.

Leave a Comment