Депутати облради проситимуть Кабмін підтримати виробників молока

Депутати облради проситимуть Кабмін підтримати виробників молока

Приймуть звернення на сесії.

Депутати Житомирської обласної ради звернуться до Кабінету міністрів України та Верховної Ради щодо державної підтримки виробників молока. Проект звернення оприлюднили на сайті облради.

«Протягом останніх років у Житомирській області, як і в Україні в цілому, відбувалося поступове скорочення поголів’я корів. Так, лише за останні 5 років кількість корів в особистих селянських господарствах області зменшилася на 15,7 тис. голів або на 15 відсотків», – йдеться у документі.

За словами авторів звернення, ситуацію намагаються виправити за рахунок обласного бюджету. Однак новий порядок приймання молока, за яким вже з 1 січня 2020 року молоко 2-го сорту використовуватимуть лише «в технічних цілях», не задовольняє депутатів. За їх словами, виробники області не готові забезпечити достатню кількість молока першого гатунку та екстра.

«Просимо розглянути питання щодо можливості запровадження механізму державної підтримки (дотації) виробникам молока – особистим селянським господарствам, на перехідний період до 01 січня 2020 року та встановлення індикативних цін на молоко», – йдеться далі у зверненні.

Додатково ініціатори звернення просять при можливості продовжити перехідний період.

Нагадаємо, що Житомирська райрада звернеться до Кабміну через адміністративні послуги. Житомирська міськрада попросить агенцію з запобігання корупції розтлумачити їм законодавство.

Leave a Comment