Депутати Житомирської міськради звернуться до Гройсмана та нардепів через афганців

Депутати Житомирської міськради звернуться до Гройсмана та нардепів через афганців

Щодо забезпечення житлом.

Депутати Житомирської міської ради звернуться до прем’єр-міністра та депутатів Верховної Ради щодо забезпечення житлом ветеранів-афганців. Відповідний проект рішення оприлюднили на сайті міської ради.

«У 2019 році виповнюється вже 30 років, як закінчилася одна з найжорстокіших війн — афганська війна. Тому турбота про ветеранів афганської війни – це питання поваги до всіх поколінь учасників бойових дій, які сьогодні проживають на території України», – йдеться у документі.

За словами ініціаторів звернення, у Житомирі на квартирному обліку для поліпшення житлових умов у списку першочергового одержання жилих приміщень перебуває 140 учасників бойових дій в Афганістані та 12 осіб із інвалідністю 3 групи з числа учасників бойових дій на території інших держав.

Тим часом у постанові уряду, яка визначає право на отримання житла або компенсації за нього, йдеться лише про інвалідів 1 та 2 груп.

«Враховуючи викладене, Житомирська міська рада звертається до Вас із проханням продовжити дію вказаної програми забезпечення житлом учасників бойових дій на території інших держав та передбачити у Державному бюджеті України на 2019 рік виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для зазначеної категорії пільговиків», – йдеться далі у зверненні.

Депутати також просять кабмін включити учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни 3 групи, які брали участь на території інших держав та членів їх сімей, до пільгової категорії громадян на отримання грошової компенсації.

Нагадаємо, що у Новограді-Волинському у лютому 2018 року через протест афганців перенесли сесію міської ради. Троє житомирських афганців отримали квартири у лютому 2017 року.

Leave a Comment