Держекоінспекція підтвердила факт забруднення Тетерева водоканалом

Державна екологічна інспекція у Житомирській області підтвердила факт забруднення комунальним підприємством «Житомирводоканал» річки Тетерів. Про це із посиланням на відповідь держекоінспекції на запит громадської спілки «Час змін» на своїй сторінці у Facebook написала голова спілки Ірина Коцюба.

«25 травня 2018 року близько 15-ї години спеціалістами відділу інструментально-лабораторного контролю Держекоінспекції спільно з представниками рибінспекції, КП «Житомирводоканал» та представниками громадськості були відібрані три проби води, а саме: з випуску №3 КП «Житомирводоканал» та річки Тетерів вище та нижче від випуску.

Результатами лабораторних досліджень відібраних проб з випуску №3 зафіксовано перевищення нормативів гранично-допустимих скидів», – йдеться у листі держекоінспекції.

За словами начальника держекоінспекції у Житомирській області Максима Железняка, перевищення норм скидів зафіксували ще у двох місцях відбору проб. Перевірили також проби, які взяли представники рибінспекції.

На думку доцента кафедри екологічної безпеки та економіки природокористування Ольги Климчик, як мінімум за трьома показниками, які перевищують норму, можна припускати скид фекалій у Тетерів.

«Про забруднення фекаліями теоретично може свідчити перевищення біохімічного споживання кисню, норм завислих речовин та вмісту розчиненого кисню», – пояснила науковець.

Нагадаємо, що рибоохоронна інспекція 25 травня повідомила про викид фекалій та хлору у річку Тетерів з труби КП «Житомирводоканал». На самому підприємстві звинувачення у викиді назвали «безпідставними», посилаючись на власні проби води.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *