«Держпраця» з’ясувала, чому на території Попільнянського елеватора розбився працівник

«Держпраця» з’ясувала, чому на території Попільнянського елеватора розбився працівник

Комісія завершила розслідування.

Спеціальна комісія управління Держпраці у Житомирській області завершила розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, який стався 1 червня на території ТОВ «Попільнянський елеватор». Про це повідомила прес-служба управління.

«Під час проведення спеціального розслідування комісія встановила, що 1 квітня між фізичною особою-підприємцем Бірюліною М. О. та ТОВ «Попільнянський елеватор» був укладений договір про надання послуг з виготовлення металоконструкції опори під галерею елеватора без її монтажу на комплексі будівель і споруд. Відтак, для її виготовлення і виконання зварювальних робіт, 16 травня ФОП Бірюліна М. О. направила у ТОВ «Попільнянський елеватор» свого найманого працівника – електрогазозварника.

В день настання нещасного випадку, 1 червня, потерпілий прийшов на роботу на територію елеватора та приступив до зварювальних робіт металоконструкції. Працівники елеватора бачили, що електрогазозварник виконував роботи на поверхні ґрунту. Проте згодом потерпілого виявили без свідомості у жолобі вагів з травмованою головою. При цьому, зварювальний апарат знаходився на землі, а на верхньому ярусі накопичувального бункеру знаходилася кутова шліфувальна машина і було прокладено електричний подовжувач на висоту. Потерпілий відразу був госпіталізований, проте наступного дня від отриманих травм він помер у лікарні», – йдеться у повідомленні.

На думку членів спеціальної комісії, електрогазозварник піднявся на висоту для виконання робіт, не обумовлених договором про надання послуг, а також не передбачених технологічною картою та змінним завданням на виконання робіт. Під час виконання робіт працівник впав з висоти близько 9 метрів.

«Серед причин, які призвели до настання нещасного випадку: невиконання потерпілим вимог інструкцій з охорони праці в частині виконання робіт, не обумовлених договором про надання послуг, не передбачених технологічною картою та змінним завданням, а також невиконання посадових обов’язків фізичною особою-підприємцем, яка не здійснювала контроль за дотриманням працівником вимог інструкцій з охорони праці. Даний нещасний випадок визнається таким, що пов’язаний з виробництвом», –  додали в управлінні.

Нагадаємо, на підприємстві «Попільнянський елеватор» розбився працівник, який впав з 9-метрової висоти. В Овруцькому районі чоловік випав з кузова та розбився.

Leave a Comment