Для повноцінного розвитку волейболу на Житомирщині не вистачає фінансування

Для повноцінного розвитку волейболу на Житомирщині не вистачає фінансування

У цьому переконаний тренер молодіжної національної збірної з волейболу.

За останні декілька років житомирські волейболісти показали гарні результати та зарекомендували себе як справжні професіонали. Спортсмени привезли до Житомира три бронзові медалі із чемпіонатів України. Про це «Вголос.zt» розповів тренер національної збірної команди з волейболу, який тренує команду юнаків до 17 років, Вадим Кравченко.

В основному житомирські команди брали участь у змаганнях дитячої ліги України з волейболу, а цього року вперше заявились у вищу лігу України. Крім того, п’ятеро житомирських спортсменів стали членами національної збірної команди з волейболу та взяли участь у боротьбі за Кубок чемпіонату Європи. Але для повноцінного розвитку волейболу на Житомирщині, як завжди, не вистачає фінансування.

«Вже декілька років поспіль ми показуємо хороші результати на всеукраїнських змаганнях та чемпіонатах, завойовуємо медалі, але підтримки від держави, якої хотілося б – немає. Для нормальної роботи команди необхідно близько 300 тис. грн. на рік, а те, що виділяє влада, навіть не половина. Основна проблемаце фінансування. Один ігровий м’яч коштує до 2 тис. 500 грн, а на якісне тренування потрібно мінімум 10 м’ячів. Іншими м’ячами ми просто не можемо грати, адже на змаганнях будуть набагато гірші результат»”, – пояснив тренер ДЮСШ № 1 м. Житомира Вадим Кравченко.

За словами тренера, влада повинна робити ставку на розвиток спорту в місті та області, адже від цього залежить не тільки досягнення спортсменів, але й спортивний рейтинг самої Житомирщини.

«Ми граємо і показуємо хороші результати. Причому зарплатню за це ніхто не отримує, на відміну від наших футболістів. Ми показуємо хороші результати упродовж останніх п’яти років і це не випадковість. Думаю, тренером національної збірної мене призначили також не просто так… Але такої підтримки, яка необхідна, на жаль, у нас немає», – розповідає він.

Кравченко каже, що дуже багато допомагає та опікується молодіжними командами з волейболу голова відділення НОК України в Житомирській області Олександр Оніщук.

«Якби він не почав займатися волейбольною командою, то не було б і таких результатів. Ми беремо участь в усіх турнірах і чемпіонатах. Звісно допомагає і міське управління сім’ї, молоді та спорту. Цього року не відмовили жодного разу. Допомагають і м’ячами, і з організацією навчально-тренувальних зборів», – додав тренер.

Очільник відділення НОК України в Житомирській області Олександр Оніщук каже, що радіє прогресу житомирських волейболістів і намагається їх підтримувати, а ще вважає, що без розвитку дитячого спорту не буде досягнень і у великому спорті. За його словами, проблема з фінансуванням через неправильне регулювання державою.

«Можна звісно спонсорувати лише одну команду, але як же інші, як же молоді спортсмени, які постійно з’являються? Сьогодні, на жаль, вони мусять ходити з протягнутою рукою. Тренери замість того, щоб працювати та показувати результати, займаються тим, що шукають фінансування на розвиток того чи іншого виду спорту. Фінансування звісно недостатньо. Знаєте, у мене є бажання відродити професійну чоловічу волейбольну команду, а згодом і жіночу команду, але для цього необхідні ресурси та умови, в яких тренерський склад буде якісно працювати на результат», – розповів Олександр Оніщук.

Автор: Василь ХОМЮК.

Автор фото та відео: Сергій ОМЕЛЬЧУК.

Leave a Comment