«Домашня» рись, яку знайшли у гідропарку, житиме у Рівненському зоопарку

«Домашня» рись, яку знайшли у гідропарку, житиме у Рівненському зоопарку

Тварина не пристосована до життя у природних умовах.

​У житомирському гідропарку 21 січня зловили поранену рись, яка  занесена до Червоної книги. Тварину довгий час утримували у домашніх умовах. Про це повідомила Державна екологічна інспекція Поліського округу на своїй сторінці у Facebook.

До екологічної інспекції звернулись небайдужі громадяни, які повідомили, що на території обласного медичного центру вертебрології і реабілітаці бачили поранену рись. Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу спільно з працівниками Центру захисту тварин м. Житомира виїхали ловити Червонокнижну тварину, чим намагались захистити Житомирян від ймовірного нападу дикої тварини. З виїздом на місце на території вищезазначеного центру виявили знесилену рись. 

«При візуальному огляді тварини встановили пошкодження правої передньої кінцівки. Рись доставили до спеціалістів ветеринарного факультету Житомирського агроекологічного університету, які надали кваліфіковану допомогу, а також дійшли до висновку, що тварину довгий час утримували у домашніх умовах, тому вона мала малорухливий спосіб життя й пристосуватись до існування в природних умовах їй буде важко. Нині вирішено питання щодо розміщення тварини у Рівненському зоопарку. Після нетривалого відпочинку, рись буде доставлено туди“, – йдеться у повідомленні.

До слова, за даними обліків мисливських тварин на території області нараховується 34 особини рисі.

Варто зауважити, що за незаконне утримання диких та Червонокнижний тварин передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Leave a Comment