Дружина і сестра депутатів безкоштовно отримали земельні ділянки на березі річки Случ

Дружина і сестра депутатів безкоштовно отримали земельні ділянки на березі річки Случ

Чоловік дружини-щасливиці – член земельної комісії.

Ті, хто воював на Сході, вдома ведуть іншу війну – за право отримати обіцяну землю. І щастить далеко не кожному, бо в більшості містах – вільних земельних ділянок немає. Поки бійці АТО стоять у черзі, у Новограді-Волинському дружина і сестра двох депутатів міської ради безкоштовно отримали у власність земельні ділянки у самому центрі міста, з виходом до річки Случ. Вже й будуватися почали. Ніхто б про це не дізнався, якщо б дивне будівництво не привернуло нашу увагу. Щоб організувати «вихід» до річки, бідолашним довелося переносити дорогу…

13453196_1028654487170303_2123860606_o

Щоб розібратися, кому ж це так пощастило із земельними ділянками і хто дозволив «посунути» дорогу, редакція «Вголос.zt» звернулася до міської ради. Відповідь приголомшила.

З’ясувалося, що земельну ділянку на вул. Богуна, 29-А, площею 0,0774 га отримали Ірина Седлецька – дружина депутата міської ради Романа Седлецького. Інша земельна ділянка – на вул. Богуна, 31-Б, площею 0,0775 га  дісталася сестрі депутата міської ради Олега Ващенка – Юлії Ващенко.

новоград 8

новоград (2)

Відповідно до законодавства, кожен громадянин має право отримати безкоштовно у власність ділянку під будівництво. І відповідно до документів, які є у розпорядженні редакції, Ірина Седлецька та Юлія Ващенко скористалися своїм правом безплатної приватизації землі. Але… Так, як Роман Седлецький та Олег Ващенко є депутатами міської ради і беруть участь у голосуванні за рішення про передачу у власність, користування земельних ділянок, можна відверто говорити про порушення антикорупційного законодавства та конфлікт інтересів. Крім того, Роман Седлецький є «незмінним» членом постійної комісії з питань містобудування, архітектури та земельних відносин. Протягом кількох років. Саме ця комісія розглядає земельні питання і приймає рішення. Без коментарів…

новоград (1)

У ситуації повинні розібратися відповідні органи. Редакція “Вголос.zt” вже підготувала інформаційні запити міському голові, до прокуратури, органів внутрішніх справ, СБУ та у Національне антикорупційне бюро України.

image-0.02.01.f0ab0c0bc7496b596ac979bd45b1498798c4f99a4def3f3f869c87a8442deb2a-V

Варто зауважити, обидві родини відомі у Новограді-Волинському. Прізвища Седлецького та Ващенка кілька років тому фігурували у скандалі з банківськими кредитами. Теперішні депутати від президентської партії «Солідарність» тоді разом були у Фронті змін. Але їх поєднує не лише партійна приналежність, а й спільний бізнес. Вони є співзасновниками ТзОВ “Промінь”, яке займається торгівлею в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами. Крім того, у спільній власності – ТзОВ “Пролісок” – це ресторанний бізнес. Окремо від товариша Роман Седлецький заснував ТзОВ “САН СТОУН +”. Тут і видобування декоративного та будівельного каменю, піску, гравію, розроблення кар’єрів. Навіть неспеціалізована оптова торгівля та агентства нерухомості. Ще Роман Анатолійович є співзасновником  та директором “МІСЬККОМУНСЕРВІС”. Його ж піцерія «Палермо» і ресторан «Новий град». Ващенко ж скромно трудиться керівником підприємства „Скорбота”.

роман олег

Довідково: конфлікт інтересів – суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень (це може бути, наприклад, участь у державних закупівлях підприємств, які пов’язані з посадовцями, що мають вплив на прийняття рішень щодо цих закупівель), про це йдеться в розділі 5 Закону України «Про запобігання корупції».

Далі буде…

Нагадаємо, мерія визнала, що директор ЖЕКу Рихальський порушив антикорупційне законодавство. Фірма дружини заступника Сухомлина отримала майже два мільйони бюджетних гривень. Мерія та прокуратура покривають конфлікт інтересів заступника міського голови.

Leave a Comment