Душа і серце Житомира: Тетяна Лаврінець презентувала художню виставку

Душа і серце Житомира: Тетяна Лаврінець презентувала художню виставку

Триватиме до кінця осені.

Графіка та олійний живопис, які відображають душу і серце Житомира, можна побачити у житомирській кав’ярні-кондитерській «Теретенія». У двох кавових залах відкрилась 4 жовтня персональна  виставка художниці та майстрині Тетяни Лаврінець. 

«Кожна робота уже частинка життя, – відзначає художниця. – Мене надихають люди, їхнє ставлення до мене, добрі приємні вчинки, які мотивують творити. Це квіти, які дарує мій чоловік. Це може бути також шопінг. Переважно те, коли зі мною стається щось хороше, бо коли погане – це неможливо: руки трусяться, і нічого робити не хочеться. А тут – це наче на молекулярному рівні: складаються якісь позитивні емоції, і все один до одного складається в рухи, і на полотні виходять мазки, або акварель тече туди, куди саме потрібно».

Художня виставка для Тетяни уже не перша, її картини добре відомі як на Житомирщині, так і в Україні й далеко за межами (в Канаді, США, Китаї, Японії, Європі).

«Для мене це завжди неочікувано, коли мої картини замовляють на подарунок. Адже я маю створити та передати в картині такі емоції, щоб вони могли тішити майбутнього власника роботи. Я завжди переживаю, чи змогла передати цю атмосферу. Проте безмежно приємно, коли мої роботи впізнають та відзначають їх рівень», – ділиться Тетяна.

Виставка увібрала декілька графічних робіт та олійних пейзажних картин. Та художниця не залишає свої акварелі, на які іноді шукає роками наснаги, аби ті вийшли надихаючими:

«Колись після закінчення університету у Львові і під час навчання я пробувала акварельний живопис, який тоді виславлявся. І навіть зараз в мене є роботи, які початі ще тоді, 6-7 років тому. Я їх з часом просто завершую. Вони лежать і чекають свого часу, своєї участі, і тільки зараз я завершую їх і підписую саме роком завершення.  Свого часу я мала нагоду навчатись у художника Франца Осовського. Багато чого я увібрала зі створення етюдів. Та найприємнішим було почути в свою адресу: «це та людина, з якою я можу позмагатись на шпагах в плані акварелі». Проте, техніка в якій я пацюю – це реалізм, живопис, місто Житомир, те, що оточує, те, що я бачу та що надихає».

На виставці зібрані роботи за останні два роки і також за останні чотири місяці, над якими працювала  Тетяна під час догляду за своєю маленькою донечкою.

Крім того, художниця не зупиняється на досягнутому і експериментує з техніками та навіть напрямками діяльності. Майстриня робила монохромний розпис стін, а у майбутньому хоче взятись за створення скульптурних композицій та освоїти графічний планшет.

До слова, усі поціновувачів живопису і графіки зможуть оцінити роботи талановитої художниці впродовж осені з 8:00 до 21:00 в кав’ярні-кондитерській «Теретенія» (за адресою Пушківська, 24).

Автор: Ванда ВІТКОВСЬКА.

 

Leave a Comment