Директор інтернату «позичав» своїх підопічних зятю для важкої фізичної праці

Директор інтернату «позичав» своїх підопічних зятю для важкої фізичної праці

Справу розглядатиме Житомирський районний суд.

На Житомирщині судитимуть директора будинку-інтернату, його доньку та зятя, які використовували на різних роботах вихованців з особливими потребами, які мають відхидення у психічному та фізичному розвитку. Про це повідомила прес-служба прокуратури області.

«Директора будинку-інтернату, що в Житомирському районі, а також його доньку та зятя, які працювали вихователями, обвинувачують у тому, що вони, зловживаючи своїм службовим становищем, неодноразово, протягом тривалого часу, з метою незаконного збагачення, використовували  вихованців інтернату для трудової експлуатації.

Зокрема, підопічних з особливими потребами, 1983, 1988, 1992 та 1994 років народження, керівник інтернату передавав своїй доньці та зятю, який вже на власному автомобілі відвозив їх на різні об’єкти для виконання фізично важких робіт», – йдеться у повідомленні.

Таким чином, вихованці з особливими потребами, які перебувають в уразливому стані, що позбавляє їх здатності повною мірою оцінювати і усвідомлювати свої дії та приймати самостійні рішення, вимушені були на ринку розвантажувати розфасовану у мішки цибулю, у лісі вантажити зрізану деревину, на присадибних ділянках розкидати чорнозем, переносити пісок та будівельні матеріали, виконувати інші роботи під час ремонту приміщень та у квартирі зятя директора інтернату.

Наразі обвинувальний акт у кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 149 КК України (торгівля людьми, здійснення іншої незаконної угоди, об’єктом якої є людина, щодо кількох осіб, повторно, за попередньою змовою, службовою особою з використанням службового становища, від якої потерпілі були у матеріальній та іншій залежності) затверджений та скерований до суду.  Справу розглядатиме Житомирський районний суд. Санкція зазначеної статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Нагадаємо, підопічних психоневрологічного інтернату на Житомирщині незаконно тримали за гратами. У Житомирському районі керівник інтернату використовував працю своїх вихованців заради наживи.

Leave a Comment