Директор КП «Житомирводоканал» вважає розмір своєї зарплати конфіденційною інформацією

Директор КП «Житомирводоканал» Андрій Нікітін відмовив редакції “Вголос.zt” надати інформацію про свою заробітну плату. Зокрема, у відповіді на інформаційний запит директор комунального підприємства обґрунтував відмову тим, що інформація про його зарплату не підпадає під дію Закону України «Про доступ до публічної інформації». Мовляв, у підприємства відсутні жодні правові підстави для її надання стороннім особам. Натомість Нікітін пообіцяв «офіційно» оприлюднити свою електронну декларацію до 1 травня.

«Інформація, яку Ви запитуєте не підпадає під дію ЗУ «Про доступ до публічної інформації» і, відповідно, у підприємства відсутні жодні правові підстави для її надання стороннім особам», – підсумував Нікітин, процитувавши низку пунктів із Законодавства України.

Натякає Андрій Миколайович й на те, що інформація є конфіденційною. Але згідно із статтею 21 ЗУ «Про інформацію», до інформації з обмеженим доступом не можуть бути віднесені відомості щодо діяльності комунальних унітарних підприємств у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій належать територіальній громаді. Відповідно до єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, засновником КП “Житомирводоканал» є Житомирська міська рада. Розмір внеску до статутного фонду 171 млн 591 тис. 863 грн 33 коп. Цікаво, що за словами директора, зарплату він отримує за рахунок коштів підприємства, яке діє за принципом цитуємо: «повного госпрозрахунку, самофінансування та самоокупності» (щороку кілька мільйонів гривень з бюджету міста Житомирводоканал отримує на погашення заборгованості за електроенергію. Самоокоупність?).

Нагадаємо, директор комунального підприємства “Житомирводоканал” Андрій Нікітін відмовився відповідати на інформаційний запит “Вголос.Zt” з приводу закуплених підприємством насосів. Чиновник послався на комерційну таємницю та положення, яке діє всередині підприємства. Для реконструкції трьох каналізаційно-насосних станцій у Житомирі КП “Житомирводоканал” збиралося придбати насоси німецької фірми “Wilo”, на якій до призначення директором Водоканалу працював Андрій Нікітін. Інформацію про це містять документи, розміщені на сайті публічних закупівель “ProZorro”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *