Екс-посадовці ОДА та мерії Коростеня можуть отримати 7 років тюрми

Колишній керівник одного з управлінь Житомирської облдержадміністрації, посадовець Коростенської міської ради та приватний підприємець можуть потрапити до в’язниці на 7 років. Про це повідомили у пресслужбі поліції області. Їх підозрюють у розкраданні бюджетних коштів.

«У 2018-2019 роках у Коростені відбувався ремонт дорожнього полотна. Як з’ясувалося, частину робіт виконували «на папері». Службові особи облдержадміністрації, будівельної компанії та фахівець з технічного нагляду складали та затверджували «липові» документи про виконані роботи, в яких вказувалась їх завищена вартість», ‒ розповіли у поліції.

У травні 2018 року приватне підприємство за договором із одним з управлінь Коростенської міськради «освоїло» більше 1,3 млн грн на капітальному ремонті дороги на одній з вулиць Коростеня. Вже за місяць після підписання угоди на рахунок підрядника надійшла зазначена сума. Що фактично підтверджувало виконання замовлених будівельних робіт.

Однак уже у жовтні того ж року капітальний ремонт тієї ж дороги замовило тій же фірмі одне з управлінь Житомирської облдержадміністрації. У листопаді було складено один з актів приймання будівельних робіт, в якому вже містились неправдиві відомості. Зокрема, у переліку наданих фірмою послуг згадувались «приготування асфальтобетонної суміші» та її «доставка». Хоча кошторисом ці витрати були не передбачені. Тільки у цьому пункті було завищено суму на понад 170 тисяч гривень.

За оцінками фахівців, фактично кожен акт виконаних робіт, який майже рік «приймав» замовник, був завищений на сотні тисяч гривень. Як наслідок, з бюджету було надміру переплачено майже 2,8 мільйона гривень. Всього з початку замовлення робіт було підписано 8 таких документів.

У поліції резюмують, що за скоєне посадовці та підприємець можуть отримати покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Нагадаємо, що у Ємільчиному з бюджету вкрали понад 1 млн грн на ремонті колектора. Понад мільйон гривень вкрали посадовці Житомирської ОДА на будівництві амбулаторії у селі Житомирського району.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *