Експорт та імпорт Житомирщини: Росія й досі залишається крупним «клієнтом»

Експорт та імпорт Житомирщини: Росія й досі залишається крупним «клієнтом»

Зовнішньоекономічна діяльність області.

У січні–жовтні 2018 року експорт товарів становив понад 555 млн дол. США, імпорт майже 427 млн дол. Зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами із 108 країн світу. Найвагоміші експортні поставки товарів здійснювалися до Німеччини, Польщі, Білорусі, Російської Федерації та Туреччини. Про це повідомили у головному управлінні статистики у Житомирській області.

«У січні–жовтні 2018 року експорт товарів становив 555,4 млн дол. США, імпорт – 426,8 млн дол. Порівняно з січнем–жовтнем 2017 року експорт збільшився на 14,0%, імпорт – на 13,1%. Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 64,5% від загального обсягу експорту. Найбільші обсяги експорту до країн ЄС склали машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання – 27,1% від загального обсягу експорту, деревина і вироби з деревини – 18,4%, текстильні матеріали та текстильні вироби – 13,1%, продукти рослинного походження – 12,6%, недорогоцінні метали та вироби з них – 9,2%, вироби з каменю, гіпсу, цементу – 6,5%. Найвагоміші експортні поставки товарів серед країн–членів ЄС здійснювалися до Німеччини, Польщі, Румунії та Італії. Серед інших країн світу найбільше експортувалися товари до Білорусі, Російської Федерації та Туреччини», – йдеться у повідомленні.

Імпорт товарів із країн Європейського Союзу становив 238,8 млн дол. та збільшився проти січня–жовтня 2017 року на 17,4%. Найвагоміші обсяги імпорту товарів із країн ЄС склали машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання – 35% від загального обсягу імпорту, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них – 13,3%, текстильні матеріали та текстильні вироби – 9,4%, засоби наземного транспорту, літальні апарати, плавучі засоби – 8,4%, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості – 5,9%, вироби з каменю, гіпсу, цементу – 5,5%,  недорогоцінні метали та вироби з них – 5,1%.

Серед країн ЄС найвагоміші обсяги імпортних надходжень товарів здійснювалися з Угорщини, Польщі, Німеччини, Італії, серед інших країн світу – з Білорусі та Китаю.

Нагадаємо, у січні область вдвічі збільшила експорт у Росію, – статистика. Житомирський ліс вартістю понад 2,5 млн грн незаконно експортували в Азію. Протягом минулого року найбільше товарів області експортовано до Росії.

 

Leave a Comment