Епідемічна ситуація з кору в області ускладнюється. З початку року захворіли 204 людини

Епідемічна ситуація з кору в області ускладнюється. З початку року захворіли 204 людини

Більшість з них не мали щеплень .

З початку року на кір по Житомирській області захворіли 204 людей, з них 126 дітей. Про це повідомили в обласному лабораторному центрі.

“В області з початку року на кір захворіли 204 людини. З них  126 дітей та 78 дорослих.  Випадки реєструвались  в Андрушівському, Новоград-Волинському, Коростенському, Баранівському, Ружинському, Малинському, Радомишльському, Хорошівському, Коростишівському, Житомирському, Пулинському, Овруцькому, Бердичівському, Попільнянському районах та місті Житомирі. Зафіксовано з початку року вже 4 спалахи інфекції. Спалахи кору реєструються як серед організованих колективів  дитячого населення так і серед дорослих, працівників підприємства. 81 % серед захворілих не мають щеплень”,  – йдеться у повідомленні.

До слова, в Україні кількість захворілих більше 5 000.

Довідково: Кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях — до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. 9 з 10 невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до тяжких ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Нагадаємо, за тиждень на 21% зросла захворюваність на грип та ГРВІ серед дорослих. Торік понад 645 жителів області захворіли на кір.  Понад 1300 жителів області вакцинувалися проти грипу.

Leave a Comment