-
Чи будуть житомиряни переходити на ID-паспорти (БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ) - 12/01/2016
-
Житомирська відлига у 20 фотографіях - 12/01/2016
-
У Житомирі пройшла акція на підтримку дітей з синдромом Дауна (ФОТО) - 12 mins ago
-
7 Стратегій для азартних ігор у казино - 51 mins ago
-
На пожежі у Бердичівському районі загинула жінка - 3 hours ago
-
Лісівник зі Звягельського району отримав 5 років за смертельне ДТП напідпитку - 5 hours ago
-
У Бердичівському районі чоловік намагався продати гранату - 1 day ago
-
На пожежі у коростишівській п’ятиповерхівці врятували жінку - 1 day ago
-
Прокуратура скасувала ліквідацію обласною радою санаторію «Лісовий берег» - 1 day ago
-
Неадекват: у відповідь на зауваження про паркування автомобіля накинувся з ножем - 17/03/2023
-
На пожежі у Коростені вогнеборці врятували 58-річного чоловіка - 17/03/2023
-
Нардеп із Житомира Михайло Забродський відмовився від мандату - 17/03/2023
Фінансові махінації у держлісгоспах: СБУ, прокуратура та поліція викрили багатомільйонні схеми
Через підставні фірми держлісгоспи області “відмивали” мільйони.
Держлісгоспи Житомирської області за два роки завдали збитків державі на більше, ніж 200 млн грн. Як виявилось, керівники 16 держлісгоспів області через офшорні фірми-прокладки експортували ліс за заниженими цінами, а насправді продавали деревину у кілька разів дорожче і далеко не тим підприємствам з якими були заключені ці договори. Про це під час брифінгу 23 вересня розповів перший заступник головного прокурора області Олександр Білошицький.
За його словами, після виявлення такого роду махінації правоохоронні структури створили спеціальну міжвідомчу робочу групу, яка і почала займатися розслідуванням. До її складу увійшли представники ДФС, СБУ, прокуратури та Національної поліції.
“У ході досудового розслідування у держлісгоспах та у квартирах причетних до фінансових махінацій осіб 22 вересня провели 20 обшуків. Правоохоронці вилучили документацію щодо зовнішньої економічної діяльності, комп’ютерну техніку, жорсткі диски, чорнові записи та чисті бланки з печатками офшорних компанії. Вилучили подібні документи з печатками фірм із Панами, Литви, Угорщини, Молдови, Туреччини та ряду інших країн”, – пояснив Білошицький.
Правоохоронці сформували перелік підприємств-експортерів лісопродукції, які мають ознаки ризикових. Відомості внесли до єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами лісових господарств області в особливо великих розмірах.
Працівники правоохоронних структур встановили, що три держлісгоспи здійснювали реалізацію лісоматеріалів за заниженою вартістю по договорах з підконтрольними підприємствами-нерезидентами. Засновниками цих підприємств є компанії, які зареєстровані в Панамі, а їх директором є громадянин України.
“За попереднім аналізом, три держлісгоспи протягом 2015-16 років задокументували реалізацію деревини лише з панамською фірмою на суму 34 млн грн. А фактично ця продукція постачалася до Німеччини, де вартість лісоматеріалів значно вища. Уявіть собі де Панама, а де Україна. Звісно простіше доїхати до Європи, що і робили керівники держлісгоспів. Слідство має також встановити: чому усі керівники одночасно виїжджали до Румунії з директором відповідної транзитної фірми, куди безпосередньо постачали ліс, а договори укладали аж ніяк не з цими фірмами”, – сказав прокурор.
Крім того, за останніх два роки, 16 держлісгоспів укладали договори з підприємствами Великобританії. Сума таких договорів становить 184 млн грн. Але фактично дерева відправляли до Румунії, де ціни значно вищі, ніж у Великобританії. За попередніми висновками фахівців, державі завдано збитків на суму понад 200 млн грн.
Нагадаємо, що на Коростенщині невідомі пошкодили рейдовий автомобіль лісівників. Це сталося після затримання автомобілів із краденим лісом.