Фірма, яка ремонтувала міст у житомирському парку, «спалилася» на спотворенні результатів іншого тендеру

Фірма, яка ремонтувала міст у житомирському парку, «спалилася» на спотворенні результатів іншого тендеру

Крім штрафу, тепер три роки не братиме участь у тендерах.

Антимонопольний комітет оштрафував відомого у Житомирі бізнесмена за порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Зокрема, мова йде про спотворення результатів тендеру «Капітальний ремонт фасаду адміністративного приміщення Господарського суду Житомирської області», який проводили торік. Про це йде мова у рішенні комітету від 14 березня, що є у розпорядженні редакції «Вголос.zt».

У згаданих торгах взяли участь лише дві житомирські фірми – ТОВ «Уют Строй» та ТОВ «ПроектСтрой». Вони подали на тендер документи, характер та кількість збігів у яких виключають можливість того, що ці пропозиції готувалися окремо. Крім того, фірми мають однакову адресу та одного власника – Ігоря Драгоруба.

Цікаво, що тендер на капітальний ремонт суду оголошували два рази. Першого разу торги не відбулися, так як участь у них взяв лише один учасник – ТОВ «Уют Строй». А вже наступного разу бізнесмен «влаштував» собі конкуренцію, подавши пропозиції від двох власних фірм. Адмінколегія Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України оштрафувала обидва підприємства на загальну суму у 136 000 грн.

Крім того, відповідно до п. 4 частини першої статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі», вчинення суб’єктами господарювання зазначеного порушення є підставою для відмови цим суб’єктам господарювання в участі в інших процедурах закупівлі та для відхилення їх тендерних пропозицій протягом трьох років після винесення рішення.

Нагадаємо, півтора мільйона гривень, які виділили з міського бюджету на ремонт моста через річку Тетерів, отримав підрядник ТОВ “Уют-строй”. Водночас житомиряни у соцмережах писали, що міст через Тетерів нічим не відрізняється до ремонту і після нього. Протягом 2017 року ТОВ «Уют-Строй» отримало підряди на суму понад 4 млн грн, з них майже 3 млн грн фірмі перерахували бюджетні організації та установи. Виконавчий комітет Житомирської міської ради зобов’язав управління капітального будівництва підписати угоду з ТОВ «Уют-Строй» щодо завершення робіт із укладання тротуарної плитки по вулиці Театральній.

Leave a Comment