Фірма, якій торік дали відкоша, побудує ГЕС на Тетереві

Компанія «Свободна енергія», якій Житомирська міська рада минулого скликання «дала відкоша» щодо будівництва гідроелектростанції на річці Тетерів, може звести споруду вже у цьому році. Про це під час зустрічі із жителями Корбутівки сказав міський голова Сергій Сухомлин.

«Вже проведено конкурс на будівництво гідроелектростанції. Його виграла шведська компанія, яка своїм коштом, без жодної бюджетної копійки, побудує цей об’єкт», – зазначив Сергій Сухомлин.

Тим часом, як видно із протоколу проведення конкурсу інвестиційних проектів будівництва гідроелектростанції на річці Тетерів у місті Житомир, конкурс виграла фірма «Свободна енергія». Згідно з реєстраційними даними, згадана компанія зареєстрована у місті Хмельницькому. Співзасновниками її є хмельничанин Денис Галушко та громадянин Швеції Олівер Майкл Карера. У протоколі розкриття конкурсу жодних відомостей про інших учасників немає.

Це ж саме підприємство збиралося будувати гідроелектростанцію на Тетереві минулого року. Ініціатива, яка виходила тоді від теперішнього міського голови Житомира, не отримала підтримки депутатів. Тож «Свободна енергія» отримала відкоша. Не останнім для відмови фірмі для депутатів минулого скликання став той факт, що досвіду подібних проектів у компанії просто не було. Інформацію про те, що «Свободна енергія» нібито була підрядником із будівництва малої ГЕС у Хмельницькій області, не підтвердили у Хмельницькій облдержадміністрації.

Втім це не завадило цього року згаданій компанії стати одноосібним переможцем конкурсу інвестиційних проектів. Згідно із умовами конкурсу, до введення в експлуатацію гідроелектростанції фірма має сплачувати місту 120 тис. грн на рік, тобто 10 тис. грн щомісяця. Після того, як компанія зведе ГЕС, вона має платити місту 10,01% від суми, яку користувач отримає за продаж електроенергії.

Нагадаємо, що у січні місяці виконком Житомирської міської ради скасував норму про те, що фірмам обов’язково мати право на користування земельною ділянкою біля греблі. Члени виконкому вилучили цю умову з положення про конкурс, внісши зміни до відповідного проекту рішення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *