Гроші не пахнуть: Росія є найкрупнішим торговим партнером Житомирщини

Гроші не пахнуть: Росія є найкрупнішим торговим партнером Житомирщини

Область експортувала в інші країни товарів на 199 мільйонів доларів.

У першому півріччі область експортувала в інші країни товарів на 199 млн дол. США, а імпортувала – на 129 млн. дол. Про це повідомило головне управління статистики області.

«Зовнішньоторговельні операції здійснювались з партнерами з 92 країн світу. Найбільші з них – Польща, Німеччина, Білорусь, Італія, Російська Федерація, Румунія, Туреччина, Швейцарія та Китай. Порівняно з першим півріччям минулого року відбулося значне пожвавлення зовнішньої торгівлі з країнами ЄС. Зокрема, експорт товарів зріс на 17%, імпорт – на 21%. Загалом на країни Європейського Союзу припало 58% обсягів експорту та 61% імпорту товарів», – йдеться у повідомленні.

У товарній структурі переважну частину складають машини, обладнання та механізми, деревина і вироби з неї, текстильні матеріали та вироби, мінеральні продукти, продукти рослинного походження, недорогоцінні метали та вироби з них.

Зовнішньоторговельні операції послугами здійснювали 100 підприємств області. У структурі експорту 85% становили послуги з переробки матеріальних ресурсів, телекомунікаційні, комп’ютерні, інформаційні та транспортні.

За звітний період з області експортовано послуг на суму 16 млн дол. США, що на 8% більше відповідного періоду минулого року. Найбільше послуг надано нерезидентам таких країн світу, як Німеччина, Ізраїль, Нідерланди, Румунія, Російська Федерація та Велика Британія. Понад половина отриманих послуг – зі Швейцарії, Австрії, Німеччини та Польщі.

А обсяг імпорту послуг зріс на 58% і становив 7 млн дол. США. Імпорт переважно складається з ділових, транспортних послуг, роялті та послуг, пов’язаних з використанням інтелектуальної власності; послуг у сфері телекомунікації, комп’ютерних та інформаційних.

Нагадаємо, область продовжує торгувати із країною-агресором. У 2016 році в грошовому еквіваленті загальний товарообіг з країною-агресором Росією становив 13,2 млн дол. США. Житомирські патрульні зупинили «Дзідзьо» за порушення правил дорожнього руху.

 

Leave a Comment