Голову райсуду Житомирщини підозрюють у корупційних оборудках із землями, – СБУ

Голову одного з районних судів області підозрюють у причетності до корупційної схеми щодо відбирання земель у померлих власників паїв. Про це повідомили в управлінні СБУ у Житомирській області.

Діяльність групи, яка провадила згадану діяльність, СБУ припинила ще у липні. На той момент зловмисники вже встигли заволодіти майже сотнею гектарів землі.

«До складу злочинного угрупування входили директор та юрист місцевої агрофірми, антикорупціонер-прикордонник і його кум – очільник суду. Зловмисники «працювали» незважаючи на воєнний стан і за заздалегідь відпрацьованою схемою. Юрист підшуковував невитребувані земельні паї ОТГ та формував «досьє» на їх власників – вже померлих та потенційних. Далі від їх імені до суду подавалися безпідставні позови про визнання права власності на землю», – розповіли у Службі безпеки України.

«Свій» суддя – за посередництва кума-прикордонника – оперативно виносив рішення на користь учасників схеми, у результаті чого такі ділянки перереєстровувалися на підставних осіб. Згодом – передавалися у довгострокову оренду директору агропідприємства.

За цією схемою упродовж червня 2022 – січня 2023 років злочинна група отримала 27 позитивних рішень суду, а «земельний банк» бізнес-структури виріс на 32 земельні паї.

На основі зібраної доказової бази керівнику районного суду Житомирщини повідомлено про підозру у пособництві у шахрайстві та службовому підробленні.

Нагадаємо, що у середині липня правоохоронці повідомили про схему по «віджиму» землі у померлих жителів області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *