Гундич хоче, щоб за державні пільги розраховувалися місцеві бюджети

Голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич хоче, щоб за перевезення пільговиків у транспорті розраховувалися місцеві ради. Про це він сказав під час зустрічі із перевізниками області.

«Органи місцевого самоврядування мають не займати «позу страуса», а виконувати Закон і забезпечувати пільгове перевезення. Кивати на державу увесь час – безвідповідально. Адже держава надає необхідний фінансовий ресурс та землю на формування спроможних громад», – сказав голова ОДА.

Депутат Житомирської міської ради, голова фракції ВО «Батьківщина» Любов Цимбалюк вважає, що закривати фінансові зобов’язання держави за рахунок, наприклад, бюджету Житомира недоцільно.

«Позиція керівників держави та голови ОДА — дуже зручна. Спочатку вони пообіцяли людям і прийняли на законодавчому рівні пільги, а потім перекинули фінансування своїх обіцянок на плечі місцевих громад. Дуже добре, що ми говоримо про децентралізацію. Але, на жаль, повсякчас чомусь так відбувається, що перекладають обов’язки та обіцянки, але не повноваження та фінанси», – вважає депутат.

За її словами, житомиряни протягом останніх кількох років як платники податків дофінансовують освіту та медицину. Хоча це функції державної влади, адже саме вона визначила, що ці галузі в Україні мають бути безкоштовними.

«Найгірше в цій ситуації, що від цього страждають люди. Адже поки державна влада і органи місцевого самоврядування з’ясовують, хто має оплачувати проїзд пільговиків, цей тягар лягає на плечі перевізників. Якщо держава не може фінансово забезпечити безкоштовні медицину та освіту, хай більшістю голосів скасовують цю норму конституції і дають можливість на місцях вирішувати цю проблему», – додала Любов Цимбалюк.

На думку політолога Володимира Піньковського, така ситуація складається через те, що держава або не встигає, або не хоче виконувати свої повноваження.

«Європа давно відмовилася від встановлення пільг на загальнодержавному рівні. Державна влада повністю передала повноваження і щодо визначення пільгових категорій, і щодо компенсації їхнього проїзду територіальним громадам. Це дає можливість визначати, які категорії потребують соціального захисту і наскільки місцевий бюджет спроможний оплатити ці послуги», – прокоментував політолог.

Він вважає, що у даній ситуації органи місцевого самоврядування мають саботувати такі ініціативи державної влади і вимагати від неї або виконувати свої повноваження або передати їх повністю на місця. Разом із правом визначати, хто має право на безкоштовний проїзд.

Нагадаємо, що у листопаді 2017 року на зарплату житомирським медикам не вистачало 45 млн грн. Гроші виділили з міського бюджету, але у Кабміні сказали, що повертати їх не будуть.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *