Іммігрантка з Новограда розповіла, де працюють і скільки заробляють українці в Каліфорнії

Іммігрантка з Новограда розповіла, де працюють і скільки заробляють українці в Каліфорнії

32-річна Вікторія живе у США вже 5,5 роки.

Закінчивши школу у Новограді-Волинському та отримавши вищу освіту у столиці, Вікторія Бондарєва подалася разом із чоловіком далеко за кордон. Сім’я більше п’яти років живе і працює у місті Сан-Хосе, що в американському штаті Каліфорнія.

Як працюється за кордоном? Чим займаються інші українці в еміграції та скільки заробляють? Про це та інше Вікторія розповіла «Вголос.zt».

Чому саме Каліфорнія?

Силіконова долина стала домом для найбільших світових корпорацій, які очолюють  розвиток сучасних нанотехнологій. Мій чоловік «айтішник», тому – це місце як раз для нього. А я вже поїхала за чоловіком. Тут народився наш синочок. Живемо в США вже 5,5 років.

Чим ти займаєшся зараз?

Я викладаю. Даю уроки музики, вчу грати на фортепіано. Працюю поки не за професією, бо вища освіта у мене не музична. Але і мені, і людям подобається. До цього працювала в туризмі, але то було в Україні.

Де переважно працюють інші українці?

– Українці працюють в сфері IТ. Земляків досить багато, так як на ринку праці дуже цінуються наші інженери. З іншими професіями сюди майже ніхто не їде, але це стосується лише нашого регіону.

– Знання мови дуже важливе при працевлаштуванні?

– Знання мови важливе! Але переважна кількість людей розмовляє дуже неграмотно. Звісно, через те, що носіїв менше, ніж приїжджих. Але це про наш регіон мова…

– Що пересічний іммігрант може собі дозволити на зарплату?

– Оплата праці непогана і піднімається в процесі здобуття досвіду. Крім того, багато залежить від освіти і знання мови. П’ять років тому навіть із нижчою зарплатою була змога все оплачувати і непогано відкладати. Але з часом, у зв’язку з ростом ринку нерухомості, рівень життя населення став значно падати, що призвело до частих випадків внутрішньої міграції. Хоча на зарплату можна знімати непогане житло, добре харчуватися, вдягатися, лікуватися і відпочивати раз на рік.

– А яка середня зарплата?

– Я точно не знаю, бо про це майже ніхто не говорить. Особливо, коли зарплата велика. Початкова ставка інженера 80-90 тисяч в рік. Потім вже, хто на що гаразд. Наприклад, 150 тисяч це вже непогана зарплата. Але це без податку!

– Яке ставлення місцевого населення до іммігрантів? Чи багато земляків там є?

– У San Francisco and Bay Area є всі. Туди з’їжджаються люди з усього світу. Місцевого населення відсотків 10%. У тих регіонах, де їх більше, приїжджі, зазвичай почуваються «білими воронами». Але Америка – це загалом країна емігрантів, тому до новоприїжджих завжди будуть ставитися з повагою і терпінням.

– Чи повернешся в Україну?

– Повернутися в Україну хочу, але тут я скоріше виняток з правил, «біла ворона»…

Нагадаємо,   житомирянка, яка два роки  тому залишила рідне місто і подалася з донькою до чоловіка в далеку Канаду,  розповіла, де працюють і скільки заробляють українці в Канаді.

Leave a Comment