Інвентаризація земель – додаткові кошти до бюджету нашої громади, – Віталій Сорока

З метою виявлення вільних земельних ділянок та земель, які використовуються нераціонально чи не за цільовим призначенням, кандидат на посаду голови Станишівської об’єднаної територіальної громади Віталій Сорока має на меті провести повну інвентаризацію землі кожного населеного пункту ОТГ. За словами Віталія Анатолійовича, отримавши повноцінну базу даних про всі земельні ділянки, які знаходяться в межах об’єднаної громади, вдасться вирішити ряд серйозних проблем, які існують на сьогодні.

????????????????????????????????????

«По-перше, ми побачимо земельні ділянки, які використовуються не за цільовим призначенням. Як свідчать сьогоднішні реалії, чимало сільськогосподарських угідь у кожному селі активно використовують підприємці, а земельний податок не платять. Як результат – бюджети сіл недоотримують кошти, які повинні йти на розвиток села. Я переконаний, що платити земельний податок — це обов’язок підприємців перед громадою, на землях якої вони здійснюють свою діяльність та заробляють гроші.  Тому саме завдяки інвентаризації з цим ми наведемо лад», – переконаний він.

Крім того, за словами Віталія Сороки, завдяки інвентаризації можна буде отримати повну картину про вільні земельні ділянки. Конституція України гарантує кожному громадянину України право на землю, яке вони можуть реалізувати в процесі безоплатної приватизації землі. Зокрема, кожен громадянин має право отримати безоплатно шість різних видів ділянок: для будівництва і обслуговування житлового будинку, для господарських будівель і споруд, для ведення особистого селянського господарства, для ведення фермерського господарства, для ведення садівництва та для індивідуального дачного будівництва. Але через відсутність інвентаризації не завжди можна вирішити позитивно бажання місцевого жителя чи бійця АТО отримати ту чи іншу земельну ділянку.

«Наприклад, до мене як депутата Зарічанської сільської ради нерідко зверталися бійці АТО із заявами отримати землю. Не завжди позитивно вдавалося вирішити це питання, бо насправді ми зіштовхнулися з серйозною проблемою. У місцевих жителів на руках є дуже багато державних актів старого зразка, які не мають кадастрового номера та відсутні у базі Державного земельного кадастру. Якщо подивитися публічну кадастрову карту, складається враження, що у селі багато вільної землі, а насправді ми не знаємо достеменно, скільки на території сільської ради є вільних земельних ділянок. Щоб вирішити цю проблему, я пропонував провести повну інвентаризацію земель. Але чомусь сільський голова вперто протистояв цій пропозиції. Розумію, що для проведення інвентаризації необхідна чимала сума коштів, приблизно 300 тисяч гривень, але це єдина можливість навести лад із землею», – додав Сорока.

Віталій Анатолійович наголошує на тому, що інвентаризація буде проведена у кожному селі Станишівської територіальної громади.

Нагадаємо, у найближчому майбутньому селяни зможуть напряму продавати власними силами вирощену продукцію, а жителі обласного центру купувати найсвіжіші м’ясо, молоко, овочі, фрукти, мед… І все це – без перекупників. Спеціальний сільськогосподарський ринок на ділянці орієнтовною площею у 10 га біля Станишівки планує ініціювати кандидат на посаду голови Станишівської об’єднаної територіальної громади Віталій Сорока. 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *