Кіпрські компанії планують розгорнути видобуток корисних копалин на Житомирщині

П’ять підприємств звернулися до Державної служби геології та надр України, щоб отримати спеціальні дозволи на користування надрами з метою видобування корисних копалин на території області. Два з них мають кіпрське “коріння”, ще два – скандально відомих засновників. Клопотання Державної служби геології та надр України щодо спецдозволів розглядатимуть на черговій сесії облради. Вже оприлюднили проект рішення. “Вголос.zt” поцікавився власниками цих підприємств.

У Хорошівському районі намагається отримати дозвіл на видобуток граніту ТОВ «Укргеолком», яке юридично знаходиться у селі Суховоля. Товариство цікаве тим, що засновник зареєстрований на Кіпрі, а у зв’язку з тим, що акції перебувають у вільному обігу, немає можливості встановити кінцевих бенефіціарних власників. Компанія, ймовірно, офшорна.

Ще одна компанія з «кіпрським» корінням збирається видобудувати лабрадорит у Коростенському районі. ТОВ «Видобувне підприємство «Білогор» зареєстроване у селі Ставище. Серед зановників – компанія “СЕНАЗОР СИСТЕМ ЛІМІТЕД”, яка зареєстрована на Кіпрі, та киянин Олександр Чугаєвський. Останній є власником ще кількох фірм, які зареєстровані у Хорошівському районі та пов’язані із видобутком корисних копалин. Зокрема, це ТОВ «Грінстоун», «Жовідь», “ПМЗ Асфальт”, «Партнер», ПП «Ардікон».

Видобувати ільменіт на території Народицького району вже не перший рік намагається приватне підприємство “ДБР-3”, зареєстроване у столиці. Відповідно до реєстру юридичних осіб, фірма належить киянам Аркадію Ліходкіну, Володимиру Чобичу, Наталії Лебедєвій та жителю Чернівецької області Юрію Савчуку. Майже усі ці особи є співзасновниками ще кількох товариств, які мають відношення до видобутку корисних копалин. А Ліходкін та Чобич, якщо вірити деяким ЗМІ, фігурують у скандалі із рейдерським захопленням землі. Цього разу підприємців зацікавила Південна ділянка Давидківського родовища ільменіт-апатитових руд, що у Народицькому районі.

Ці ж самі особи мають ще одне товариство з обмеженою відповідальністю – “АБВ-4”. Через нього бізнесмени планували отримати дозвіл на видобування корисних копалин на Південно-західній ділянці Яструбецького родовища цирконієвих руд та супутніх корисних компонентів, що в Олевському районі.

Донецьке приватне підприємство «Луч» планує отримати спецдозвіл на розробку Південної ділянки Шадурського родовища габро, що у Хорошівському районі. Спеціалізується компанія переважно на оптовій торгівлі та пасажирських перевезеннях. Серед переліку видів діяльності немає жодної згадки про видобуток корисних копалин.

№ з/п Назва підприємства Назва родовища корисних копалин або ділянки надр
1 ПП  “ДБР-3”

 

Південна ділянка Давидківського родовища  ільменіт-апатитових  руд (Народицький район)
2 ТОВ  “АБВ-4”

 

Південно-західна ділянка Яструбецького родовища  цирконієвих руд та супутніх корисних компонентів (Олевський район)

3 ТОВ «Укргеолком» Суховільське родовище граніту (Хорошівський район)
4 ТОВ «Видобувне підприємство «Білогор» Ставищенське родовище лабрадориту (Коростенський  район)
5 ПП «Луч» Південна ділянка Шадурського родовища  габро              (Хорошівський район)

Відповідно до проекту рішення, усім цим підприємствам планують відмовити у погодженні. Але достеменно стане відомо після рішення сесії.

Нагадаємо, обласна рада збирається терміном на 25 років віддати мисливські угіддя на території Малинського та Ємільчинського районів приватним особам. У цих справах фігурують депутати різних рівнів. На чверть століття депутату віддадуть 5 тисяч гектарів мисливських угідь у Ємільчинському районі. У Малині ще одному депутату віддадуть кілька тисяч гектарів мисливських угідь. Гундичу віддадуть на 25 років мисливські угіддя у Малинському районі.

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *