Комп’ютерний томограф вартістю 12 мільйонів в обласній лікарні запрацює у лютому (ФОТО)

Комп’ютерний томограф вартістю 12 мільйонів в обласній лікарні запрацює у лютому (ФОТО)

Кошти виділили з обласного бюджету.

В обласній клінічній лікарні ім. О. Ф. Гербачевського відкрили роботу комунального комп’ютерного томографа 2016 року випуску, який обслуговуватиме пацієнтів щодня та цілодобово. Кошти на придбання обладнання виділили на сесії обласної ради у липні 2016 року. Комп’ютерний томограф є унікальним, оскільки робить сканування у 32 розрізах, водночас зменшує променеве навантаження на пацієнта.

«Такого комп’ютерного томографа ні у приватних, ні в комунальних установах немає. З його допомогою ми можемо забезпечити жителів нашої області високоякісною діагностикою та лікуванням», – розповів головний лікар обласної клінічної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського Богдан Леськів.

Пройти безкоштовне обстеження на комп’ютерному томографі зможуть учасники АТО, чорнобильці, інваліди, онкохворі дорослі та діти. Інші пацієнти, які не належать до пільгових категорій, купуватимуть тільки витратні матеріали – плівку та рентген-контрасні речовини. Сама ж процедура буде безкоштовною.

На придбання томографа з обласного бюджету виділили 13 млн грн, з них понад 1 млн грн вдалося зекономити та придбати інше обладнання для лікарні.

«У 2016 році з обласного бюджету на розвиток матеріально-технічної бази обласної лікарні використали 57 мільйонів гривень. В умовах реформування лікарня повинна відповідати третьому рівню. Кожен житель Житомирщини має отримати необхідну допомогу в межах області. Робота над облаштуванням інсультного, інфарктного центрів і реанімації буде починатися у 2017 році», – сказав голова обласної ради Володимир Ширма.

За словами головного метролога обласної лікарні Олександра Левандовського, на зекономлені кошти від придбання МРТ, а це – 1,2 млн грн –  придбали інше необхідне обладнання для лікарні. Це – інфузійний насос, експрес-аналіз для визначення інфаркта міокарда, який дозволяє поставити діагноз пацієнту упродовж 5 – 7 хвилин, що раніше було неможливим. Також придбали монітор пацієнта, який показує його стан (температуру, тиск тощо), дефібрилятор, інгалятор, обладнання для лабораторії.

Нагадаємо, обласна лікарня купує комп’ютерний томограф майже за 12 мільйонів. В обласній лікарні відкрили терапевтичне відділення для «чорнобильців» та учасників АТО.

Leave a Comment