Кожен п’ятий бердичівлянин має борг за опалення оселі

Кожен п’ятий бердичівлянин має борг за опалення оселі

Мобільні групи проводять рейди до осель боржників.

Станом на 1 травня заборгованість бердичівлян за послуги з теплопостачання складає більше 13 млн грн. Борг має кожен п’ятий житель міста. Про це повідомили у Головному територіальному управлінні юстиції області.

Днями у Бердичеві мобільна група у складі державних виконавців міськрайонного відділу державної виконавчої служби, працівників підприємства «Бердичівтеплоенерго» та правоохоронців провела рейд до осель злісних боржників за послуги з теплопостачання.

«Група планувала обійти п’ять міських квартир, аби зустрітися з боржниками особисто. Кожен з цих неплатників має заборгованість перед підприємством понад 20 тис. грн. Однак потрапили лише до однієї квартири. Решті боржникам державні виконавці залишили виклик, що регламентовано Законом України «Про виконавчі провадження», у якому повідомлялося про те, якими будуть наступні виконавчі дії, якщо заборгованість не буде ліквідована. Найгірше, що може чекати на злісних неплатників, це вилучення майна в примусовому порядку, яке буде реалізоване через аукціон, а кошти підуть на погашення заборгованості за послуги з теплопостачання», – йдеться у повідомленні.

До слова, працівники «Бердичівтеплоенерго» протягом 2017 – 2018 років склали 387 договорів реструктуризації заборгованості на загальну суму в майже 2 млн грн. Передали 195 протоколів до адміністративної комісії, що діє при міській раді, на суму у 317 тис. 234 грн. У випадку відсутності реакції споживача, після накладання адмінштрафу чи невиконання договірних зобов’язань за договором реструктуризації, підприємство змушене звертатися до суду. Лише за результатами останнього опалювального сезону було подано 26 позовних заяв та 31 заяву в наказовому провадженні.

Нагадаємо, жителі області заборгували за комуналку 194 мільйони гривень. Держава заборгувала житомирянам 177 мільйонів по пільгах та субсидіях.

Leave a Comment