-
Чи будуть житомиряни переходити на ID-паспорти (БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ) - 12/01/2016
-
Житомирська відлига у 20 фотографіях - 12/01/2016
-
43 633 підтверджених випадків COVID-19 на Житомирщині - 7 hours ago
-
Глибокі книги, які потребують повільного та вдумливого читання - 22/01/2021
-
Не займайтеся самолікуванням, а звертайтеся до фахівців - 22/01/2021
-
У Новограді вже другий рік шукають зниклого 30-річного Олексія Пелешка - 20/01/2021
-
Педофіла, який знущався над 3-річною племінницею, посадили на 7 років - 18/01/2021
-
Мастерпас — спосіб оплати покупок в один клік - 18/01/2021
-
За минулу добу на Житомирщині померли двоє хворих на COVID-19 - 16/01/2021
-
«Сила і Честь» ініціювала зниження ціни на газ для всіх споживачів - 15/01/2021
-
Житомирщина: 42 040 підтверджених випадків COVID-19 - 14/01/2021
-
Фракція «Сила і Честь» у Житомирській райраді вимагає скликання позачергової сесії - 13/01/2021
Лікарні області отримають 1,46 млрд грн протягом року, а пацієнти – перелік гарантованих медичних послуг і вільний вибір лікаря
Принцип “гроші йдуть за пацієнтом” переходить на лікарні.
Програма медичних гарантій стартувала у 50-ти спеціалізованих медичних закладах Житомирської області. За програмою лікарні області отримають 1,46 млрд грн протягом року, а пацієнти – перелік гарантованих медичних послуг і вільний вибір лікаря. Про це «Вголос.zt» повідомили у пресслужбі НСЗУ.
“У Житомирській області 50 медичних закладів спеціалізованої (вторинної та третинної) допомоги отримали пропозиції від НСЗУ про укладання договору. За Програмою медичних гарантій лікарні області отримають 1,46 млрд грн протягом року.
Загалом у Житомирській області підписано договорів на 43 пакети пріоритетних послуг. 15 лікарень регіону уклали договори на медичну допомогу під час пологів, 5 лікарень надаватимуть допомогу у складних неонатальних випадках (допомога новонародженим). Якісну медичну допомогу у разі гострих інсультів за договорами із НСЗУ надаватимуть 6 лікарень, а в разі гострих інфарктів – одна. У 16-ти лікарнях Житомирщини будуть проводити безоплатні дослідження на раннє виявлення раку», – розповіли у НСЗУ.
Відтепер лікарні отримуватимуть гроші за медичні послуги, надані конкретному пацієнту. Ефективні лікарні, які обиратимуть пацієнти, зможуть збільшити своє фінансування за новою системою. Приблизно у 40 % медзакладів збільшився бюджет порівняно з минулорічним державним і місцевим фінансуванням. У 67 % закладів бюджет за Програмою медичних гарантій більший, ніж за фінансування через медичну субвенцію.
“Національна служба здоров’я має договір з практично усіма комунальними медичними закладами, які надають весь спектр медичної допомоги. Пацієнт із 1 квітня отримує перелік гарантованих медичних послуг і вільний вибір лікаря не лише на первинці, а і для спеціалізованої допомоги. Відтепер місце реєстрації жодним чином не впливатиме на те, де людина зможе лікуватися. Критерієм вибору місця надання послуги буде наявність медичного обладнання, якість та комфорт. НСЗУ заплатить тому медичному закладу, який обере пацієнт. Наше головне завдання – зменшити смертність українців від серцево-судинних та онкологічних захворювань, а також покращити допомогу під час пологів і неонатального періоду. На 2020 рік це пріоритетні послуги в Програмі медичних гарантій. Їм ми будемо приділяти особливу увагу», – пояснила очільниця НСЗУ Оксана Мовчан.
Програма медичних гарантій – це перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. Скористатися ними може кожен громадянин України, а також особи, прирівняні до громадянства.
Безоплатні медичні послуги доступні в лікарнях, що уклали договори із НСЗУ по кожній області можна знайти на сайті НСЗУ за посиланням: https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/smd-contracts
Перелік лікарень за областями, які визначено опорними у боротьбі з коронавірусом можна знайти на дешборді НСЗУ за посиланням: https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/smd-contracts