-
Чи будуть житомиряни переходити на ID-паспорти (БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ) - 12/01/2016
-
Житомирська відлига у 20 фотографіях - 12/01/2016
-
Хлопець, який жорстоко вбив матір і її доньку, залишиться у тюрмі довічно - 9 hours ago
-
Прикордонники та школярі висадили ліс у Лугинському районі - 12 hours ago
-
У Житомирі затримали зрадника, який передавав дані про систему відеоспостереження - 13 hours ago
-
У Житомирі чоловік продавав гранати на автозаправці - 1 day ago
-
Нічні рашистські дрони пошкодили дах будинку та зруйнували об’єкт критичної інфраструктури, – прокуратура - 1 day ago
-
Вночі над Житомирщиною ППО збила три «шахіди» - 2 days ago
-
На Житомирщині висадили більше мільйона сіянців нових дерев - 2 days ago
-
У Житомирі пройшла акція на підтримку дітей з синдромом Дауна (ФОТО) - 21/03/2023
-
7 Стратегій для азартних ігор у казино - 21/03/2023
-
На пожежі у Бердичівському районі загинула жінка - 21/03/2023
Лісівники розпочали експеримент з вирощуванням унікальної культури
Ця деревина може вирішити енергетичне питання в державі.
На Житомирщині лісівники експериментують з вирощуванням унікальної культури – павловнії. В державному підприємстві «Житомирське лісове господарство» вже закупили та висіяли насіння цієї рослини. Про це повідомила прес-служба обласного управління лісового та мисливського господарства.
«До таких експериментів лісівники вдаються з двох причин. По-перше, впродовж останніх років в області, як і в державі загалом, спостерігається масове всихання хвойних деревостанів. Науковці кажуть, що відбувається це через значне зниження рівня ґрунтових вод та велику кількість шкідників і хвороб – і відомих раніше, і абсолютно нових, які потрапляють на територію України разом з імпортованими декоративними рослинами. Тому, сьогодні у лісівників є завдання вирощувати породи дерев, які спроможні виживати і розвиватися в екстремальних умовах. По-друге, деревина цієї рослини має гарні показники тепловіддачі, а сама вона швидкоростуча та швидковідновлювана, отож може певним чином сприяти вирішенню енергетичного питання в державі», – йдеться у повідомленні.
Наразі лісівники спостерігають за висіяним насінням, аби воно проросло – потрібно створити спеціальні умови. Із вирощеного садивного матеріалу павловнії планують створити експериментальні насадження.
До слова, в Україні плодоносні рослини павловнії повстяної (Paulownia tomentosa) ростуть в Ужгороді та Одесі. У Києві росте в Ботасаду ім. О. Фоміна та на подвір’ї Софії Київської. Батьківщиною більшості видів роду є Східна Азія — Японія, Корея, Китай, Лаос, В’єтнам.
Нагадаємо, житомирські лісівники відкрили новий рекреаційний майданчик. Понад 5 тисяч гектарів планують засадити лісівники упродовж року.