Лісівники розпочали експеримент з вирощуванням унікальної культури

Лісівники розпочали експеримент з вирощуванням унікальної культури

Ця деревина може вирішити енергетичне питання в державі.

На Житомирщині лісівники експериментують з вирощуванням унікальної культури – павловнії. В державному підприємстві «Житомирське лісове господарство» вже закупили та висіяли насіння цієї рослини. Про це повідомила прес-служба обласного управління лісового та мисливського господарства.

«До таких експериментів лісівники вдаються з двох причин. По-перше, впродовж останніх років в області, як і в державі загалом, спостерігається масове всихання хвойних деревостанів. Науковці кажуть, що відбувається це через значне зниження рівня ґрунтових вод та велику кількість шкідників і хвороб – і відомих раніше, і абсолютно нових, які потрапляють на територію України разом з імпортованими декоративними рослинами. Тому, сьогодні у лісівників є завдання вирощувати породи дерев, які спроможні виживати і розвиватися в екстремальних умовах. По-друге, деревина цієї рослини має гарні показники тепловіддачі, а сама вона швидкоростуча та швидковідновлювана, отож може певним чином сприяти вирішенню енергетичного питання в державі», – йдеться у повідомленні.

Наразі лісівники спостерігають за висіяним насінням, аби воно проросло – потрібно створити спеціальні умови. Із вирощеного садивного матеріалу павловнії планують створити експериментальні насадження.

До слова, в Україні плодоносні рослини павловнії повстяної (Paulownia tomentosa) ростуть в Ужгороді та Одесі. У Києві росте в Ботасаду ім. О. Фоміна та на подвір’ї Софії Київської. Батьківщиною більшості видів роду є Східна Азія — Японія, Корея, Китай, Лаос, В’єтнам.

Нагадаємо, житомирські лісівники відкрили новий рекреаційний майданчик. Понад 5 тисяч гектарів планують засадити лісівники упродовж року.

Leave a Comment