Ловлять, але не садять: із сотні справ «чорних лісорубів» покарали лише двох винуватців

Впродовж 2016 року державна лісова охорона лісогосподарських підприємств, що належать до сфери управління Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства, зафіксувала 211 випадків незаконної заготівлі деревини загальним обсягом майже 2 тисячі кубічних метрів. Лісопорушники завдали шкоди лісу на суму понад 9,8 мільйона гривень. Про це повідомила прес-служба обласного управління.

Загалом 103 справи лісівники передали до правоохоронних органів, за ними відкрито 90 кримінальних проваджень. Однак до судів передано всього 5 справ, і лише у двох справах винесено рішення. До того ж в одному випадку винуватця звільнено від кримінальної відповідальності, в другому – порушнику ( який відразу ж після виявлення лісопорушення визнав вину та добровільно сплатив шкоду, нанесену лісу), присуджено сплатити штраф у розмірі 850 гривень.Щодо решти випадків, в тому числі і достатньо резонансних – досі ведуться слідчі дії.

«Зрозуміло, що такі «покарання» не те, що не зупиняють потенційних лісопорушників, а навпаки заохочують їх до крадіжок,» – прокоментував начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Андрій Курінський. Незаконно добута деревина використовується у лісопереробних цехах, яких за межами земель лісогосподарського призначення нараховується в області більше 600. «Лісова охорона на сьогодні беззбройна, але змушена мало не щодня вступати в нерівний бій з «чорними лісорубами», нерідко наражаючи на небезпеку себе та своїх рідних. Адже лісокради ведуть себе вкрай зухвало, очевидно, наперед знаючи, що зможуть або уникнути покарання, або відбутися смішним штрафом», – додав Курінський.

Лісівники звертаються до правоохоронних органів, аби ті посилили свої дії щодо покарання злочинів, пов’язаних з крадіжками лісу, розслідуючи весь ланцюжок: зберігання, переміщення та переробка незаконно добутої деревини. Через недосконале законодавство, лояльність правоохоронної та судової системи до незаконних рубок, резонансні справи щодо лісопорушень зі значними збитками лісовому господарству не доведені до логічного кінця, а правопорушники не лише не покарані, а й далі коять безлад у лісах. І схоже на те, що турбує це лише лісівників.

Нагадаємо, справу депутатів-організаторів “лісового бізнесу” скеровано до суду. Депутат за змовою з лісівниками вирізав лісу на понад 3 мільйона.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *